Amazon začína testovať Digit, svojho prvého humanoidného robota, upozornil portál Interesting Engineering. K technológii sa dostal cez startup, ktorý podporuje. Paradoxom je, že tento humanoídny robot už stihol vytvoriť stovky pracovných miest, čo je v rozpore s argumentami o tom, že by ľudí mal tento druh robotov vytlačiť alebo nahradiť.

Testovanie robotov po celom svete

Humanoidný robot Digit vysoký 175 cm a vážiaci 65 kg vytvoril startup Agility Robotics podporovaný Amazonom, pričom robot sa dokáže pohybovať dopredu, dozadu, prikrčiť sa a zdvihnúť až 16 kg vážiaci balík. Celé zariadenie je navrhnuté na pomoc personálu so skladovými operáciami, ako je presun, zdvíhanie a usporadúvanie tovaru v rôznych situáciách. V súčasnosti je jeho prioritnou úlohou manipulácia s prepravnými boxami, čím zjednodušuje proces recyklácie, teda presun prázdnych boxov po vyprázdnení zásobníkov.

Roboty sa montujú vo vyhradenom zariadení, kde súčasťou celého procesu je aj 10-miestna montážna linka. Každý technik na tejto linke má k dispozícii sedem minút na vykonanie svojej konkrétnej úlohy. Po montáži prechádza každý robot testovacou fázou, ktorá tiež trvá sedem minút, aby sa zabezpečilo, že je pripravený na nasadenie v skladových podmienkach.

Treba ale poznamenať, že Digit je len časťou širšej automatizačnej stratégie Amazonu. Spoločnosť predstavila tiež nový robotický systém s názvom Sequoia, ktorý je zameraný na zrýchlenie spracovania objednávok a zlepšenie odhadov dodacích termínov. Tento systém kombinuje rôzne technológie určené na ukladanie tovaru do prepravných boxov, čím výrazne redukuje časy spracovania a tým zlepšuje odhadovaný čas doručenia tovaru.

Spoločnosť tiež tvrdí, že nasadzovanie robotov neohrozuje zamestnanosť ľudí, ale naopak vytvára nové pracovné miesta. Integrácia robotiky najnovšie v spoločnosti vytvorila viac ako 700 nových kategórií kvalifikovaných pracovných miest, ktoré až doposiaľ neexistovali. Mimo to, Tye Brady, hlavný technológ Amazon Robotics, zdôrazňuje potrebu ľudského dohľadu a kritického myslenia v akejkoľvek automatizovanej prevádzke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú