Každým dňom sme stále bližšie k dlho očakávanej výstave MWC 2017. Na nej sa rozhodne ukáže aj spoločnosť LG so svojou novou vlajkovou loďou G6. Neistou informáciou však bolo použitie najnovšieho procesora z dielne Qualcommu. Teraz je viac než isté, že nová G6 „neochutná“ výkon Snapdragonu 835. 

Ako sme ťa nedávno informovali, spoločnosť LG už začala rozposielať pozvánky na predstavenie. O pár týždňov tak oficiálne predstaví svoju novú G6-ku. Tá prišla o modularitu, ktorou disponoval jej predchodca, no to si bude rozhodne vedieť vynahradiť v iných smeroch. Vynechanie modularity je tak akousi daňou za použitie bezrámikového displeja. K ďalším vlastnostiam patrí aj duálny fotoaparát, pod ktorým si miesto nájde snímač odtlačkov prstov. Keďže už nebude nový high-end modulárny, bude aspoň odolný voči vode a prachu. Jednou z kontroverzných tém v posledných týždňoch bol ale procesor. Informácie o ňom sa menili takmer každý deň, no napokon sa pravda dostala na povrch.

zdroj fotografie: TechnoBuffalo

Zrejme si už počul o „nenásytnosti“ Samsungu, ktorý si zabral drvivú väčšinu dodávok Snapdragonu 835. Aj kvôli Samsungu tak nebude môcť LG vybaviť nový model G6 najnovším procesorom od Qualcommu. Náhradou však bude stále dostatočne výkonný Snapdragon 821 z minulého roka. Ten má používateľovi čo ponúknuť a za svoj výkon sa rozhodne nemusí hanbiť. Rozhodnutie využiť minuloročný procesor oficiálne potvrdzuje aj fotografia so špecifikáciami. Zhotovená však bola ešte na výstave CES 2017. Na verejnosť sa však dostala až prednedávnom. Pre niektorých fanúšikov je použitie „staršieho“ procesora možno sklamaním, no samotné LG v tomto smere vidí aj pozitívne stránky.

zdroj fotografie: PhoneArena

Nenechaj si ujsť
Ďalšia sada reálnych fotografií odhaľuje LG G6 v netradičnom prevedení

Ak by sa LG totižto rozhodlo použiť 835-ku, muselo by svoj nový klenot predstaviť až o niekoľko mesiacov neskôr. To by bola pre spoločnosť obrovská nevýhoda. Kým by sa G6-ka ešte len udomácňovala na trhu, Samsung Galaxy S8 a jeho verzia „Plus“ by už boli v ponuke poriadne dlhý čas a získali by si veľké množstvo nových zákazníkov. Na prvý pohľad sa to nemusí tak zdať, avšak použitie minuloročnej 821-ky je šikovným riešením celej situácie. Drvivá väčšina používateľov nehľadí na svoj smartfón z hľadiska výkonu, ale zo stránky plynulosti systému a rýchleho nahrávania fotiek na sociálne siete. Okrem toho však Snapdragon 821 zvláda aj tie najnáročnejšie operácie, čím uspokojí zvyšok náročnej klientely.

zdroj fotografie: Android Authority

LG si s použitím spomínaného procesora v novej G6-ke dokonca vytvorí oproti Samsungu aj nemalý náskok. Zatiaľ čo bude novinka z dielne LG dostupná na trhu už pár dní po predstavení, Samsung ešte len bude chystať predstavenie v New Yorku. Rozdiel medzi jednotlivými odhaleniami môže byť aj niekoľko týždňov, ktoré sú v tomto biznise veľmi podstatné. A čo je hlavné, LG G6 bude v ponuke skôr aj v Kórei, ktorá je tiež domovskou krajinou pre jeho rivala.

zdroj fotografie: Android Authority

Nenechaj si ujsť
LG G6 ponúkne bezrámikový displej! Spoločnosť začala rozposielať pozvánky na predstavenie

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom