banner-letv-le-1S
Spoločnosť LeTV je v Číne známa ako poskytovateľ streamovacích služieb a výrobca SmartTV. Na trh smartfónov sa však dostala až v máji tohto roka, kedy priniesla trojicu úplne nových zariadení, pričom v novembri sa k nim pridal štvrtý „súrodenec“.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Výrobca svojimi smartfónmi naozaj zaujala, čo dokazujú aj ich predaje. LeTV prelomilo vlastný predajný rekord, keďže za november predali celkovo až 1 milión smartfónov. Z toho tvorilo 780 000 kusov len najnovšie LeTV Le 1S, po ktorom je v Číne dopyt naozaj obrovský. Zvyšok tvoria vlajkové lode spoločnosti, LeTV One Pro a LeTV Max.

LETV Le 1S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Tieto veľmi pekné čísla robia z LeTV jednu z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich čínskych spoločností na trhu so smartfónmi. Keďže je LeTV v oblasti smartfónov len približne 7 mesiacov, ich výsledky sú naozaj úctyhodné, čomu sa ani nečudujeme, keďže ich smartfóny ponúkajú jeden z najlepších pomerov ceny a výkonu na trhu. Spoločnosť dokonca priznala, že najnovší LeTV Le 1S predáva pod výrobnú cenu, aby dosiahla tak nízkej predajnej ceny. Tento smartfón s celokovovým telom, výkonným Helio X10 procesorom, 3 GB RAM, 13 MPx fotoaparátom či snímačom odtlačkov prstov stojí v Číne len 157 €, pričom u nás sa predáva za 279 €.

LeTV zverejnilo aj nejaké demografické údaje. Spoločnosť tvrdí, že 56,7% z užívateľov ich smartfónov sú muži, 41,27 % používateľov sa narodilo v rokoch 1980 a viac, zatiaľ čo 36,14 % sa narodilo v rokoch 1990 a viac. LeTV smartfóny sú tak v Číne populárne hlavne medzi mladými.

Zdroj: Gizmochina.com, Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP