banner-mi-pad-2
Zvyšok sveta a Čína. Asi takto by sa dal charakterizovať súčasný svet smartfónov a zariadení s operačným systémom Android. Číňania si veci robia radi po svojom a to zahŕňa aj obchod s aplikáciami.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame

Výrobcovia Android zariadení  v Číne sú zo zákona povinný neintegrovať do svojich systémov Google služby, vrátane obchodu s aplikáciami  Google Play. Aj preto smartfóny najznámejších čínskych značiek ako Xiaomi, Meizu či LeTV od výroby neobsahujú populárny Google Play Obchod.

Lenovo VIBE X3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Chen Xudong
Chen Xudong, prezident spoločnosti  Lenovo, naznačuje, že rok 2016 by mohol byť konečne rokom, keď sa spoločnosti Google podarí preraziť na jeden z najmasívnejších trhov so smartfónmi. Xudong ďalej tvrdí, že Google čoraz viac upiera svoju pozornosť na čínsky mobilný trh a práve preto by sa tento rok  mohli ľady pohnúť. Momentálne sú smartfóny z Číny dodávané s obchodmi s aplikáciami, ktoré sú inštalované príslušnými OEM namiesto zjednoteného obchodu Google Play.

meizu--flyme-app-obchod

Takto vyzerá oficiálny obchod s aplikáciami v Meizu smartfónoch

Technický gigant Google zatiaľ oficiálne stanovisko nepodal. Pravdepodobne sa o situácii dozvieme viac až vtedy, ak Google skutočne vstúpi na tamojší trh. Aký to má význam pre všetkých používateľov čínskych zariadení mimo Číny? Smartfóny dodané z Číny by už čoskoro mohli mať predinštalované oficiálne Google služby vrátane Google Play Store, čo by používateľovi jednoznačne uľahčilo používanie smartfónu.

Zdroje: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP