Pokiaľ patríš medzi fanúšikov filmov a seriálov s vojnovou tematikou, pojmy Bratstvo neohrozených či Pacifik ti určite nie sú neznáme. O pokračovaní minisérie z prostredia 2. svetovej vojny, ktoré si spoločnosť Apple uchmatla exkluzívne pre svoju streamovaciu platformu Apple TV+, sme prvýkrát informovali ešte v októbri minulého roka. Teraz však poznáme už aj oficiálny dátum, kedy sa seriál Masters of the Air začne natáčať, píše LadBible.

Natáčanie vojnového „esa v rukáve“ Applu začne na jar 2021

Miniséria Bratstvo neohrozených (Band of Brothers) uzrela svetlo sveta ešte v roku 2001, kedy HBO spolu s exkluzívnymi producentmi Stevenom Spielbergom, Tomom Hanksom a Gary Goetzmanom natočili príbeh knihy Stephena L. Ambrosa. Seriál priniesol HBO obrovské úspechy, pričom spolu s Pacifikom si za svoju kvalitu vyslúžili až 43 nominácií na cenu Emmy, z ktorých vyhrali 14-krát.

Spoločnosť však o tretie pokračovanie frančízy neprejavila záujem a počas minulého roka sa ho tak chytil Apple, ktorý oznámil, že s rovnakým hviezdnym produkčným spojením prinesie pokračovanie Bratstva neohrozených na AppleTV+. Natočené bude podľa knihy Donalda L. Millera z roku 2006, Masters of the Air: America’s Bomber Boys Who Fought The Air War Against Nazi Germany a zameria sa na pilotov amerických vzdušných síl, ktorí počas 2. svetovej vojny bojovali proti Nemcom.

Ako informoval portál Deadline, ohľadne očakávanej minisérie, ktorá bude rovnako ako predošlé diely pozostávať z 10 epizód, poznáme oficiálny dátum a miesto začiatku natáčania spolu s menom režiséra prvých troch epizód.

Natáčanie započne v marci budúceho roka v Londýne s réžiou pod vedením Caryho Joji Fukunagu, ktorého posledným projektom je neustále sa odďaľujúca Bondovka No Time to Die, ktorú kvôli prebiehajúcej pandémii koronavírusu uvidíme až v apríli budúceho roka. Známy je však aj vďaka populárnemu seriálu True Detective či drámy Beasts of No Nation.

Napriek tomu, že zatiaľ nepoznáme ani približný dátum vydania, bude Masters of the Air podľa dostupných informácií stáť viac než 200 miliónov a u minisérie z vlastnej produkcie Applu sa tak rozhodne je na čo tešiť.

Okrem Spielberga, Hanksa a Goetzmana patrí totiž medzi „áčkové“ mená aj samotný Fukunaga a Apple nesklamal ani výberom scenáristov, ktorými sú John Orloff a Graham Yost z pôvodného Bratstva neohrozených.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom