Posledné vystúpenie Daniela Craiga v role štýlového a nekompromisného agenta britskej tajnej služby MI6 v tomto roku v kinách neuvidíš, informuje Variety. Štúdio Universal sa kvôli pandemickej situácii rozhodlo premiéru filmu presunúť na budúci rok.

Nový James Bond s podtitulom No Time to Die mal v kinách štartovať ešte v apríli tohto roka a bol vôbec prvým veľkým hollywoodskym blockbusterom, ktorý bol odložený kvôli COVID-19. Štúdio Universal za dátum novej premiéry určilo 12. november, aj z tohto termínu sa aktuálne nakoniec upustilo.

V poradí už 25 dobrodružstvo tajného agenta jej veličenstva by po novom malo v kinách odštartovať 2. apríla budúceho roka. Film sa tak dostane do priameho súboja s deviatym dielom Fast & Furious, ktorý má premiéru stanovenú na rovnaký dátum.

Neutíchajúce odklady, záchrana v decembri ?

No Time to Die sa po posunutí dátumu premiéry pridáva k viac ako 70 očakávaným filmom, ktoré boli kvôli COVID-19 presunuté. Patria medzi ne napríklad Quiet Place 2 (presunutý na 29. apríl 2021), Candyman (neznámy dátum novej premiéry), Top Gun: Maverick (presunutý na 2. júl 2021) či nedávno odložená marvelovka Black Widow (presunutá na 7. máj 2021).

Najbližšou veľkou premiérou nateraz zostáva nová rozprávka od Pixaru s názvom Soul, ktorá by v kinách mala štartovať na konci novembra. V decembri ďalej nasledujú Wonder Woman 1984 a jeden z najočakávanejších filmov roka, sci-fi snímka Duna od režiséra Denisa Villeneuva.

Ani v prípade trojice zmienených filmov nie je isté, že budú v kinách uvedené podľa avizovaného rozvrhu. V prípade rozprávky od Pixaru sa už teraz hovorí o odklade premiéry s tým, že film by mal byť dostupný na streamovacej službe Disney+ podobne ako pred časom rozprávka Mulan. Tú síce Disney vypustilo aj v kinách, no v rovnaký deň si ju za poplatok diváci mohli pozrieť aj v rámci streamovacej služby.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú