Pred mesiacom sme ťa informovali, že jeden z vysoko postavených predstaviteľov Samsungu je spájaný s korupciou. Súd v Južnej Kórei práve schválil jeho zatknutie. Na krku má podozrenie z úplatkárstva, krivej prísahy a sprenevery.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Podľa informácií z webu Bloomberg mal Samsung poskytnúť prezidentke Južnej Kórei až 43 miliárd wonov (takmer 33 miliónov eur) za spojenie dvoch dcérskych spoločností Samsungu. Prípad je priamo spojený s obžalobou prezidentky Južnej Kórei, Park Geun-hye, z decembra minulého roka. Súd v januári pôvodne zamietol zatknutie Lea, no po poskytnutí ďalších dôkazov svoje rozhodnutie zmenil.

Lee Jae-yong
zdroj fotografie: Business Korea

Ešte v decembri Lee potvrdil, že mal súkromné stretnutia s prezidentkou a dcére jej dôverníčky (Choi Soon-sil) poskytol jednu miliardu wonov (817 tisíc eur). Podľa obžaloby potom daroval ešte tri milióny eur do firmy patriacej Choi Soon-sil. Konkrétne malo ísť o spojenie spoločností Cheil Industries a Samsung C&T.

Lee Jae-yong
zdroj fotografie: Wall Street Journal

Nenechaj si ujsť
Jeden z vysoko postavených predstaviteľov Samsungu je spájaný s obrovskou korupciou

Lee sa stal de-facto šéfom Samsungu po jeho otcovi, ktorý bol v roku 2014 hospitalizovaný kvôli infarktu. Tento incident sa ešte zďaleka neskončil, pretože na verdikt od súdu si pravdepodobne ešte dlho počkáme. Podľa webu Bloomberg môže prísť až do 18 mesiacov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
36%
Páči sa mi to
45%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
18%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.