Populárny benchmark zverejnil výsledky testovania iPhonu SE pre hlavný a aj selfie fotoaparát. Od vlajkových lodí má ďaleko, no fotí takmer rovnako dobre ako iPhone XR.

Známy benchmark, ktorý už roky hodnotí tie najlepšie fotoaparáty a fotomobily, si na paškál zobral aj nedávnu novinku Apple – iPhone SE, ktorý výborne obstál aj v našom slepom teste fotoaparátu.

V prípade výsledku testu DxOMark však nijako zvlášť neoslnil a od najnovších vlajkových lodí má ďaleko. Každopádne to však ani nebola ambícia tohto smartfónu, ktorý ma byť predovšetkým dostupným artiklom pre tých, ktorí túžia po lacnom mobile s logom Apple.

Hodnotenie, za ktoré sa nemusí hanbiť

V celkovom hodnotení získal 101 bodov a len pre porovnanie, aktuálny kráľ rebríčka, ktorým je Huawei P40 Pro, získal v celkovom hodnotení 128 bodov. Výhradne v hodnotení fotoaparátu získal iPhone SE 103 bodov, zatiaľ čo v prípade natáčania videa 98 bodov.

V recenzii je vyzdvihnutá hlavne presná expozícia pri väčšine osvetlení, dobre regulovaný dynamický rozsah vo vonkajšom prostredí, v ktorom vynikli živé a príjemné farby a rovnako kvalitné detaily výsledných snímkov.

Naopak, zápory uvádzajú slabé priblíženie v strednom a dlhom rozsahu, viditeľné presvetlenie vo vonkajšom prostredí, podexponovanie a nízke detaily pri slabom osvetlení, chyby automatického zaostrovania pri náročnom osvetlení, nekonzistentný výkon pri snímkach s bokeh efektom či vysoký šum pri nočných záberoch bez blesku.

V prípade videa je vyzdvihnutá presná expozícia a široký dynamický rozsah, dobré detaily a dobre regulovaný šum v interiéri aj exteriéri, rovnako ako príjemné farby.

Na druhej strane ale iPhone SE pri natáčaní videí zaostáva kvôli chybám stabilizácie pri chôdzi, nestabilite vyváženia bielej farby v interiéri aj exteriéri, chýb v sledovaní automatického zaostrovania a viditeľným vibráciám či otrasom.

Schopné výsledky aj pri fotení selfie

Celkovo sa iPhone SE v rebríčku umiestnil tesne nad Samsung Galaxy S9+ v spoločnosti smartfónov ako sú Google Pixel 3a, iPhone XR či Xiaomi Redmi K20 Pro, ktoré dostalo o bod viac. DxOMark zároveň zverejnilo aj hodnotenie selfie fotoaparátu iPhonu SE, za ktoré sa tento dostupný smartfón rozhodne nemusí hanbiť.

V hodnotení dostal celkovo 84 bodov, pričom rovnaké skóre dostal aj Huawei Mate 30 Pro 5G či Xiaomi Mi MIX 3. Klady zahŕňajú presné vyváženie bielej, príjemné farby či presný odhad hĺbky ostrosti pri bokeh fotografiách. Naopak, nepoteší viditeľný šum vo všetkých podmienkach, viditeľné presvetlenie, kvantizácia farieb, anamorfné skreslenie a rozmazanie pohybu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom