Blížiace a vianočné sviatky už tradične zvyšujú nápor a dopyt po rôznych produktoch, no tento rok si za niektoré zariadenia zaplatíme viac, pokiaľ budú vôbec na sklade. Pretrvávajúce problémy v priemysle, výrobe a logistike, spôsobujú v kombinácii s nedostatkom polovodičov komplikácie nielen v oblasti dostupnosti elektroniky a domácich spotrebičov, ale majú priamy dopad aj na ceny.

Situácia na trhu sa nezlepšuje

Kríza, ktorá je dlhodobo stredobodom pozornosti u obchodníkov, ale i spotrebiteľov, bude mať dopad aj na tohtoročné Vianoce, ktoré môžu vyjsť Slovákov drahšie ako v minulých rokoch. Zvyšovanie cien už v uplynulých týždňoch a mesiacoch avizovali viaceré zdroje.

V septembri sme informovali o dopade polovodičovej krízy na ceny elektroniky, kde sa odráža zvyšovanie cien vstupov vo výrobe aj v doprave, a to sa následne prenáša aj do cien koncových výrobkov. Ekonómovia aj odborníci očakávajú, že takáto situácia sa prenesie aj do budúceho roka, no ešte predtým ju pocítime aj počas najväčších sviatkov v roku.

Freepik (Úprava redakcie)

NEPREHLIADNI
ELEKTRONIKA ZDRAŽIE: Slováci budú prekvapení, kam až ceny porastú. Polovodičová kríza smeruje do absurdných výšin

Už dávno to nie je len o chýbajúcich zásobách herných konzol ako PS5, problémy s dostupnosťou a cenami sa čoraz viac prenášajú aj do iných segmentov zariadení a drobnej elektroniky. Tento rok môžu mať Slováci problém napríklad zohnať aj zdanlivo bežne dostupnú elektrickú zubnú kefku, no nedostatok zásob pocítime aj v prípade prémiových smartfónov či televízorov a už „tradične“ tiež herných konzol.

Za tohtoročnú elektroniku a spotrebiče pod stromčekom si priplatíme
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú