Kým svetová pandémia devastuje filmový priemysel, streamovacia spoločnosť Netflix neustálym vydávaním veľkých akčných hitov navodzovala dojem, že koronavírus sa jej takmer netýka. V posledných mesiacoch sme sa na Netflixe dočkali viacerých hviezdami nabitých filmov napríklad v podobe The Last Guard či Project Power, situácia v zákulisí má ale od ideálnej hodne ďaleko.

Ako informuje Deadline, pandémia vo veľkom komplikuje veci aj pre streamovacieho giganta, výsledkom čoho je aktuálne zrušenie dvoch nových seriálov. Netflix najskôr oficiálne zrušil mysterióznu drámu The Society, v ktorej musí partia tínedžerov prevziať kontrolu nad riadením malého mestečka po tom, čo z neho zmiznú všetci dospelí a v okolí mesta vyrastie záhadný les.

Seriál mal premiéru v máji minulého roka, pár týždňov po premiére mu bola odklepnutá aj druhá séria, ktorá mala mať premiéru koncom tohto roka. Kvôli veľkej početnosti hercov, neustálemu prispôsobovaniu harmonogramov a neočakávanému zvýšeniu produkčných nákladov spôsobených aktuálnou zdravotnou situáciou vo svete sa však The Society pokračovania nedočká a seriál bol definitívne zrušený.

Podobný osud kvôli predražovaniu a problémom s COVID-19 postretol aj komediálnu drámu I Am Not Okay With This na čele s dvojicou hviezd hororového hitu IT. Seriál sa do ponuky služby dostal len začiatkom tohto roka, jeho pokračovanie síce nebolo definitívne potvrdené, tvorcovia podľa Express aktívne pracovali na druhej sérii. Scenár k nej už mal byť prakticky hotový a štáb sa začínal pripravovať na nakrúcanie.

I Am Not Okay With This sleduje tínedžerku Sydney, ktorá denne zápasí s tyranmi zo školy, rodinnými príslušníkmi i s vlastnými náladami a emóciami. Aby toho nebolo málo, Sydney si začne všímať telekinetické superschopnosti, ktoré sa u nej začnú v čoraz väčšej miere prejavovať. Hlavná hrdinka si tak nemusí poradiť len so svojim okolím, ale predovšetkým sama so sebou.

Netflix v komentári pre Deadline vyjadril ľútosť nad zrušením oboch projektov, nezabudol sa poďakovať štábom i hereckým protagonistom za dobre odvedenú robotu a zaželať im všetko dobré v ďalšom profesionálnom živote.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom