V žilinskom závode automobilky Kia začnú od roku 2024 vyrábať aj elektromobily, pričom údajne by malo ísť o nový elektrický model segmentu C, alebo nižšej strednej triedy. Informoval o tom Denník N odvolávajúc sa na správu z týždenníku Trend.

Nový elektromobil započne výrobu aj na Slovensku

Prezident Kia Motors Slovakia Kyong-Jae Lee potvrdil, že v žilinskom závode automobilky sa budú vyrábať aj elektromobily. Malo by sa tak udiať od roku 2024, pričom pôjde o nový elektrický model segmentu C, alebo nižšej strednej triedy.

Ďalšie špecifické detaily Lee odmietol špecifikovať aj z dôvodu, že na jeho finálnej podobe sa stále pracuje.

Zobraziť celú galériu (0)
Kia Motors Slovakia

Kia plánuje do roku 2025 predstaviť celkovo 11 čisto elektrických modelov prioritne pre európsky trh, pričom nedávno sme sa dostali aj k informáciám o plne elektrickom sedane, ktorý by mal prísť budúci rok.

Kórejská automobilka zaznamenala v prvom štvrťroku tohto roka rekordný predaj elektrických vozidiel v Európe, začo vďačí aj plug-in hybridným verziám modelov Cee’d.

Na Slovensku sa tak v roku 2024 zaradí k Volkswagenu a PSA, ktoré u nás elektromobily už vyrábajú. Nemecká automobilka sa sústredí na malé mestské vozidlá, ako napríklad Volkswagen e-Up!, zatiaľ čo PSA u nás vyrába Peugeot e-208.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom