Elektromobily Tesla ponúkajú vďaka množstvu kamier a pokročilému autopilotovi dodatočné možnosti. Zaujímavou a dôležitou je aj takzvaný Sentry mód. Ten, ako mnoho iných funkcií a vlastností, teraz od Tesly odkopíroval americký konkurent Rivian, upozornil portál Teslarati.

Je verejným tajomstvom, že automobilka Rivian sa veľmi rada a vo veľkom inšpiruje spoločnosťou Tesla, ktorá je aktuálnym lídrom v oblasti elektromobility. Asi je najjednoduchšie podnikať rovnaké kroky ako spoločnosť, ktorá je aktuálne na vrchole.

Len keby to Rivian nerobil tak okato. Pochopiteľne, Tesle už v tomto smere došla trpezlivosť a na Rivian podáva jednu žalobu za druhou. Kopírovanie a vykrádanie patentov, to všetko bude predmetom vyšetrovania v najbližších mesiacoch. Posledná žaloba dokonca pribudla len pred pár dňami, Tesla v nej viní Rivian z krádeže revolučnej technológie batérii.

Privítaj Gear Guard, alias „Sentry mód na štýl Rivian“

Tesla využíva kamery okolo vozidla aj na snímanie okolia v prípade, že sa k autu priblíži cudzia osoba a nebodaj sa ho pokúsi vykradnúť. Sentry mód v prípade Tesly žne obrovský úspech a už niekoľkokrát sa vďaka nemu podarilo odhaliť páchateľa – funguje ako palubná kamera, len je objektívov oveľa viac a bežia priamo vďaka systému vozidla.

Keď táto funkcia funguje v prípade Tesly, prebral ju aj Rivian, p a nazval ju Gear Guard. S blížiacim sa štartom hromadnej výroby pickupu Rivian R1T sa na verejnosť dostávajú videá, ktoré nám niektoré funkcie auta, vrátane tejto, poodhaľujú.

Teraz sa na Twitteri objavilo video, ktoré ukazuje, ako vyzerá elektrický pickup od Rivian so zapnutým ochranným režimom. Ako môžeš vidieť v príspevku vyššie, na displeji infotainmentu sa objaví žltá kreslená postava, ktorá v ruke drží kameru a otáča sa zľava doprava.

Táto animácia má naznačovať, že vo vozidle je zapnutý spomínaný Gear Guard a teda že je priestor okolo auta monitorovaný až 11 kamerami, ktorými je R1T vybavený.

Mnohí ale považujú animáciu postavičky za „detskú“ a tvrdia, že úplne kazí dojem z celého auta. Iní si ale automobilku zastávajú a tvrdia, že pickup R1T je dobrodružné auto a že každé správne dobrodružstvo musí obsahovať aj trocha „hlúpostí“. Mimochodom, infotainment Tesly zas obsahuje možnosť vydávať zvuky „nedokonalého trávenia“.

Trocha viac o bezpečnostnom režime nám Rivian odhalil vo svojom oficiálnom videu ešte z konca augusta. Ako presne bude fungovať, zatiaľ nevieme, no s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde skutočne o kópiu Sentry módu od Tesly.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú