Elektromobily Tesla ponúkajú vďaka množstvu kamier, ktoré sa tu nachádzajú najmä kvôli pokročilému autopilotovi, dodatočné možnosti, ako ich využiť aj na iné účely. Zaujímavou a dôležitou funkciou Tesiel je aj takzvaný Sentry mód, ktorý záznam z kamier nahráva na pamäťové médium. V budúcnosti ho však čaká dôležitá aktualizácia, informuje Electrek.

Sentry mód je v podstate bezpečnostný režim automobilky Tesla, ktorý počas toho, ako je vozidlo zaparkované, ukladá zábery z jeho kamier na pevný disk. Tie môžu poslúžiť pri usvedčení prípadných vandalov, ktorí sa v okolí pohybujú a páchajú nekalé činnosti.

Tento režim získal za posledné mesiace množstvo vylepšení, no doposiaľ si majitelia nemohli pozerať záznam z kamier na diaľku. Konzumácia záznamov totiž bola dostupná len z vozidla, respektíve z prehrávača, do ktorého vložili pamäťové médium.

Ako upozornil aj portál Teslarati, inžinieri v Tesle pracujú na veľkej aktualizácii, prinášajúcu možnosť si pozerať záznamy z kamier naživo a navyše na diaľku cez smartfón. Majitelia Tesiel by sa tejto funkcie mali dočkať už pri „sviatočnej“ aktualizácii koncom roka.

Už tak prepracovaný bezpečnostný systém vozidla, ktorý v podstate nemá momentálne konkurenciu, bude po očakávanej aktualizácii ešte vyspelejší. Prepojenie smartfónu s Teslou už niekoľkokrát pomohlo majiteľom predísť krádeži. Dôkazom je aj nedávny prípad ženy, ktorá si dokonca zo zlodejov ešte stihla aj vystreliť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP