Už túto jar na naše herné obrazovky pristane nie príliš príťažlivý Vin Diesel s jeho rozporuplnou novinkou Fast & Furious Crossroads. Ako už úvodný trailer naznačoval, rozhodne sa nejedná o exkluzívnu hru so špičkovou produkciou a práve zverejnené zábery pochybnosti o kvalitách hry len posilňujú.

Za hrou stojí Slightly Mad Studios a vydáva ju Bandai Namco, ktoré aj napriek svojej vynikajúcej histórii je ochotné riskovať dobré meno hrou, akou bude najnovší prírastok v rodine Fast & Furious.

Autori však tvrdia, že hra prinesie na obrazovky počítačov a konzol adrenalínovú jazdu legendárnymi licencovanými vozidlami, prepletenú akčným príbehom tak, ako tomu je v rovnomenných filmoch. Chýbať by dokonca nemali ani ikonické postavy z filmovej série ako Dom, Letty a Roman v podaní Vin Diesela, Michelle Rodriguez a Tyresa Gibsona.

Aj keby bolo filmové podanie príbehu na špičkovej úrovni, čo si myslíme, že je v pretekárskych hrách nemožné, suverénnosť titulu v každom smere podkopáva jeho vizuál.

Tomu nepomáhajú ani štyri nové zábery na hru, ktoré nás opäť utvrdzujú, že hra na motívy slávnej filmovej série sa prezentuje ako titul zo začiatku životného cyklu konzol PS3 a Xbox 360.

Aj keď obstarožný vizuál na nás pôsobí dojmom zbytočne premrhaného potenciálu, autorom sa aj napriek tomu môže podariť priniesť zábavné arkádové preteky, ktoré ocení minimálne najtvrdšie fanúšikovské jadro filmovej ságy. To, či sa vývojárom podarí preniesť ducha filmov do Fast & Furious Crossroads, sa dozvieme už v máji.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom