Filmový režisér Zack Snyder sa snaží fanúšikom DC Univerza zavďačiť za každú cenu. Jeho nikdy nevydaná verzia filmu Justice League patrí medzi najžiadanejšie počiny posledných rokov, kedy ju v tejto pozícii utvrdzuje aj práve zverejnená ukážka. Na jej existenciu upozornil portál Screen Rant.

Dnešok je dňom, kedy vychádza nový trailer na Snyder Cut, keďže presne pred troma rokmi sa Američania dočkali premiéry pôvodného filmu. Ten ale nepatrí medzi najpodarenejšie supehrdinské kinohity, na čom sa vo veľkej miere podpísal niekoľkokrát zmenený scenár. Film mal pôvodne na starosti Zack Snyder, ktorého kvôli rodinnej tragédii vystriedal za pochodu Joss Whedon.

Po necelých troch rokoch sa však pôvodného materiálu opäť chytil Snyder, ktorý si pre potreby streamovacej služby HBO Max dovolil celovečerák roztiahnuť do štyroch veľkých častí. Nová čiernobiela ukážka sa predvádza v popredí skladby Hallelujah od Leonarda Cohena, pričom ide o rovnakú skladbu, ktorú režisér použil pri filmovej adaptácii Strážcov z roku 2009.

Samotná ukážka ukazuje všetkých hrdinov, pričom sa sústredí najmä na Supermana a Darkseida. Zatiaľ čo druhý spomínaný bol z Justice League úplne vynechaný, výstup Henryho Cavilla v roli Supermana patrí medzi najväčšie sklamania pôvodného filmu.

Minutáž ukážky konči jednoduchým záberom na číslovku 2021. Aj napriek rôznym klebetám naznačujúcim máj budúceho roka to však vyzerá tak, že si Snyder necháva určitú rezervu pre prípadné zdržanie. Máj je ale stále reálnym cieľom.

Čím sa bude Snyder Cut líšiť od pôvodného filmu?

Ako už samotný trailer naznačil, nová verzia filmu sa bude viac sústrediť na samotných hrdinov, ktorí boli podľa mnohých fanúšikov v pôvodnej verzii filmu zanedbaní.

Zároveň sme sa nedávno dozvedeli, že okrem vyššie spomínaného Darkseida pribudne na obrazovky aj kontroverzný Joker zo Suicide Squad (Jared Leto), kedy práve scény s ním patria medzi úplne nové prvky vytúženého projektu.

Okrem vyššie popísaných zmien tak najväčšou premenou prejde samotná štruktúra titulu. Pôvodný film bol totiž tradičným superhrdinským celovečerákom s minutážou oscilujúcou na úrovni dvoch hodín. Snyderova verzia tak bude vďaka pomocnej ruke HBO Max môcť byť štvordielna miniséria, kedy každá z epizód bude trvať jednu hodinu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP