V roku 2017 kiná hosťovali superhrdinský veľkofilm Justice League ako odpoveď DC Extended Universe na konkurenčných Avengerov. Film si prešiel komplikovaným vývojom, kedy režiséra Zacka Snydera nahradil filmár Joss Whedon. Po štyroch rokoch sa ale dočkáme pôvodnej Snyderovej verzie, píše web Dark Horizons.

Snyder Cut, ako fanúšikovia a následne Warner Bros. pomenoval špeciálnu verziu filmu, vyjde v prostredí novej streamovacej služby HBO Max v priebehu budúceho roka. Dohady o možnej režisérskej verzii sa na internete objavovali už niekoľko týždňov, keďže fanúšikovia viedli kampaň s hashtagom #ReleaseTheSnyder Cut. Fanúšikovia si taktiež zaplatili lietadlo s bannerom a reklamnú plochu na Times Square.

Zack Snyder opustil režisérsku stoličku v priebehu natáčania z rodinných dôvodov, kedy jeho dcéra spáchala samovraždu a ďalšie práce na filme nezvládol. Vtedy sa kormidla chytil Joss Whedon, ktorý do filmu pridal nové scény, pozmenil dialógy a nanovo natočil už dokončené pasáže.

Film si v roku 2017 odniesol vlnu negatívnej kritiky, ktorá v tej dobe po znechutení z viacerých filmov štúdia pôsobila pre DC ako posledný klinec do rakve. Filmár tvrdí, že Snyder Cut bude úplne novým zážitkom a diváci sa môžu tešiť, buď na štvorhodinový celovečerák, alebo na šesťdielnu minisériu. O aký formát konkrétne pôjde, zatiaľ rozhodnuté nie je.

Prečítaj si tiež
Záverečná séria obrovského seriálového hitu dostala na Netflixe dátum vydania aj prvý trailer

Warner Bros. dalo Snyderovi ďalšie tri desiatky miliónov dolárov na dokončenie snímky. Už teraz sa však vie, že časť utratí na pôvodný postprodukčný štáb, s ktorým prvotne pracoval. Jeho manželka a produkčný partner v jednom si stojí za tým, že takýto projekt by pre kiná nikdy nevznikol a streamovacie služby im v tomto rozväzujú ruky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP