Psychologický thriller Joker má dobre našliapnuté stať sa najkontroverznejším filmom roka. Diváci počas premietania v skupinách opúšťajú kinosály, pretože im film príde až príliš násilný, strašidelný a skutočný, informuje DailyMail.

Film, ktorý podporuje násilie, zbrane a zameriava sa na psychické choroby ľudí. Aj takýmito vyjadreniami opisujú novú snímku z réžie Todda Phillipsa s názvom Joker. Toto už zďaleka nie je ten Joker, ktorého sme poznali z filmov o Batmanovi. Na vlastnej koži to zisťujú diváci po celom svete.

Zobraziť celú galériu (0)
Warner Bros. Pictures/YouTube

Tí opúšťajú kinosály a na sociálnych sieťach sa s ostatnými delia o svoje pocity z filmu. Okrem toho, že je nový Joker až prehnane násilný, vyvolávajú veľké znepokojenie aj posilnené policajné hliadky naprieč celou Amerikou pred dverami každej kinosály, kde sa Joker premieta. Tie majú zabrániť prípadným útokom divákov, u ktorých film môže vyvolať agresívne správanie.

Podľa dostupných informácií sa však zatiaľ nevyskytlo žiadne nebezpečné správanie návštevníkov, no zopár premietaní museli predsa len prerušiť, jednalo sa o planý poplach. Jeden z návštevníkov sa na Twitteri podelil o svoju skúsenosť, kedy si do sály vedľa neho prisadol podnapitý muž, ktorý sa hlasno smial a tlieskal vždy, keď Joker niekoho zabil. Tento zážitok opisuje ako „4D skúsenosť“ z premietania.

Mnohí tak film vôbec neodporúčajú vidieť, niektorí sa dokonca dožadujú zákazu premietania, informuje EpicStream. Po finančnej stránke sa však filmu darí veľmi dobre. Podľa čísel zo stránky BoxOfficeMojo zarobil film za piatkové premietania až 39.9 miliónov dolárov a za otvárací víkend by tak mohol prekročiť hranicu 90 miliónov dolárov. No a čo ty? Bol si už na premietaní nového Jokera?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom