Fanúšikovia stratégií majú dôvod na radosť. Jeden z najlepších kúskov v žánri, Crusader Kings, sa dočká plnohodnotného tretieho dielu. Postavený má byť na osvedčených základoch série a ako informuje PC Gamer, vývojári tentokrát vyjdú v ústrety aj nováčikom. 

Strategická hra Crusader Kings II bola vydaná ešte v roku 2002 a aj keď išlo o komplexný a možnosťami manažmentu mimoriadne hlboký titul (ktorý novým hráčom v žiadnom prípade nepodával pomocnú ruku), hra si našla tisícky skalných priaznivcov. O veľkej popularite napokon svedčí až 14 prídavkov, ktorých sa od vydania Crusader Kings II dočkal. Po siedmych rokoch sa však zdá, že vývojári už možnosti vyčerpali a nastal správny čas posunúť sa ďalej.

Ďalším projektom štúdia Paradox nebude nič iné ako Crusader Kings III, ktorý má stáť na pevných a komunitou obľúbených základoch druhého dielu. Opäť sa teda môžeš tešiť na tonu možností spravovania svojej stredovekej ríše – od plánovania sobášov, vrážd, zjednávania spojenectiev a dobýjania nových území až po náboženskú diktatúru, potláčanie vzbúr a manažment tvojich poddaných do toho najmenšieho detailu.

Prečítaj si aj
Blizzard chystá herné hody. Diablo 4 je len zlomok z úžasných nových hier

Veľkú radosť budú mať nováčikova v sérii, keďže Crusader Kings III bude obsahovať tutoriál i množstvo tipov s nápovedami, ktoré začiatočníkom ozrejmia mechanizmy hry. Tutoriál samozrejme nebude jedinou novinkou a chystaný titul má v rukáve ďalšie silné karty. Hra napríklad ponúkne nové stredoveké mapy, navyše obohatené o 3D modely objektov a postáv.

Predstavené budú nové RPG prvky a ešte hlbšie možnosti spravovania ríše, či už v oblasti náboženstva alebo politiky. Scenáre tvojho vládnutia budú prakticky neobmedzené a spôsob, akým budeš dohliadať nad ťažko získaným územím, bude len na tvojej fantázii.

Dobrú správu sme si nechali na koniec. Ak si sa s Crusader Kings ešte nestretol, alebo si doteraz čakal na správny okamih vyskúšať ju, základná verzia Crusader Kings II je momentálne bezplatne dostupná na Steame.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom