Fanúšikovia stratégií majú dôvod na radosť. Jeden z najlepších kúskov v žánri, Crusader Kings, sa dočká plnohodnotného tretieho dielu. Postavený má byť na osvedčených základoch série a ako informuje PC Gamer, vývojári tentokrát vyjdú v ústrety aj nováčikom. 

Strategická hra Crusader Kings II bola vydaná ešte v roku 2002 a aj keď išlo o komplexný a možnosťami manažmentu mimoriadne hlboký titul (ktorý novým hráčom v žiadnom prípade nepodával pomocnú ruku), hra si našla tisícky skalných priaznivcov. O veľkej popularite napokon svedčí až 14 prídavkov, ktorých sa od vydania Crusader Kings II dočkal. Po siedmych rokoch sa však zdá, že vývojári už možnosti vyčerpali a nastal správny čas posunúť sa ďalej.

Ďalším projektom štúdia Paradox nebude nič iné ako Crusader Kings III, ktorý má stáť na pevných a komunitou obľúbených základoch druhého dielu. Opäť sa teda môžeš tešiť na tonu možností spravovania svojej stredovekej ríše – od plánovania sobášov, vrážd, zjednávania spojenectiev a dobýjania nových území až po náboženskú diktatúru, potláčanie vzbúr a manažment tvojich poddaných do toho najmenšieho detailu.

Prečítaj si aj
Blizzard chystá herné hody. Diablo 4 je len zlomok z úžasných nových hier

Veľkú radosť budú mať nováčikova v sérii, keďže Crusader Kings III bude obsahovať tutoriál i množstvo tipov s nápovedami, ktoré začiatočníkom ozrejmia mechanizmy hry. Tutoriál samozrejme nebude jedinou novinkou a chystaný titul má v rukáve ďalšie silné karty. Hra napríklad ponúkne nové stredoveké mapy, navyše obohatené o 3D modely objektov a postáv.

Predstavené budú nové RPG prvky a ešte hlbšie možnosti spravovania ríše, či už v oblasti náboženstva alebo politiky. Scenáre tvojho vládnutia budú prakticky neobmedzené a spôsob, akým budeš dohliadať nad ťažko získaným územím, bude len na tvojej fantázii.

Dobrú správu sme si nechali na koniec. Ak si sa s Crusader Kings ešte nestretol, alebo si doteraz čakal na správny okamih vyskúšať ju, základná verzia Crusader Kings II je momentálne bezplatne dostupná na Steame.

Pošli nám TIP na článokHry