Nadobúdame pocit, ako keby sme o Blizzarde písali každý deň. Žiaľbohu, si to legendárna herná spoločnosť spôsobom ohlásenia ich mobilnej odnože u hardcore komunity pokašľala, čo sa však Blizzard snaží napraviť. Všetky okolnosti totiž naznačujú príchod Diablo 4.

K už tak deformovanej povesti spoločnosti sa ešte nedávno pridala kauza s banom profesionálneho hráča, ktorý si vo verejnom interview dovolil vyjadriť svoj politický názor. Za vylúčenie Blitzchunga z turnaja sa na Blizzard zosypala opätovná vlna kritiky a mnohí verní fanúšikovia začali od ikony počítačového hrania odvracať zrak.

Blizzard si je na hernom trhu vedomý svojho kultového postavenia. To si snaží firma aj naďalej obhajovať a práve preto už niekoľko mesiacov pred tohtoročným Blizzconom kolujú internetom fámy, naznačujúce obrovské odhalenie. Podľa všetkého by malo ísť o očakávané Diablo 4, ktorého ohlásenie na tohtoročnom Blizzcone naznačuje hneď niekoľko zdrojov.

Prvým zdrojom je nemecká verzia magazínu Gamestar odhaľujúca knihu plnú artworkov, ako predchádzajúcich dielov, tak aj Diabla 4. Kniha obsahujúca až 500 umeleckých vyobrazení univerza populárneho RPG by mala vyjsť už tento november, takže ohlásenie očakávanej štvorky už prvého novembra na hernej udalosti dáva zmysel.

Príde aj remaster legendárnej dvojky?

Druhým zdrojom je užívateľ, v komunite známy pod menom Metro. Ten si už niekoľkokrát upevnil svoju pozíciu dôveryhodného zdroja, keď sa jeho predpovede ohľadom Blizzconu a ohlásení naplnili. Ten vo svojom tweete okrem vyššie spomínaného Diablo 4 naznačuje oznámenie remastrovaného, asi najlegendárnejšieho a najkultovejšieho Diablo 2.

Nenechaj si ujsť
Známe herné štúdio zablokovalo hráča za vyjadrenie politického názoru

Oba zdroje naznačujú obdobné fakty, no ako to v takýchto prípadoch býva zvykom, treba ich brať s rezervou.

My ako dlhodobí fanúšikovia série sa však nevieme rozhodnúť, ktorý titul nás nadchol viac – či plnohodnotné pokračovania vynikajúcej značky alebo nostalgiou nabitá prerábka dvojky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú