Apple predstavil svoje nové iPhony len nedávno a po ich chvíľke na výslní sa začali objavovať prvé nedostatky, ktoré by tak prémiové modely rozhodne trápiť nemali. Problémom nového iPhonu Xs a jeho väčšieho dvojníka je chabý príjem signálu, ktorý už odhalili aj laboratórne testy. Pri porovnaní s konkurentom z Kórei a zatiaľ nepredstaveným Pixelom 3 od Googlu si iPhone Xs vedie v príjme signálu omnoho horšie.

Už tesne po premiére novej trojice iPhonov pre rok 2018 poukázal blog zameraný na rádio konektivitu na možnosť, že nový iPhone Xs a Xs Max môžu mať problémy so signálom. Prvotné odhalenia sa neskôr potvrdili aj v laboratórnom teste, o čom sme nedávno informovali. Problémy pritom nie sú len u vybraných operátorov, alebo Wi-Fi sietí a podľa rádio inžiniera, Andrewa Shepherda, je na vine slabá anténa, ktorá nedokáže prijať dostatočne silný signál.

Obavy potvrdili ďalšie výsledky meraní

Celkové zosilnenie signálu v nových iPhonoch je jedno z najlepších vôbec a Apple do nich zabudoval skutočne výkonné zosilňovače, no problém zrejme tkvie v dizajne antén. V konštrukcii nových modelov sú až 4 takého antény, no chirurgická oceľ okolo nich môže zapríčiňovať slabý príjem. Všetko odhalili výsledky testov. Pri prevádzke niektorého z nových iPhonov je využívaná len jediná anténa a príjem je tak podľa testov v záporných číslach. Takýto scenár sa však pri bežnom používaní má objaviť iba v okrajových zónach, kde je intenzita signálu slabá. Apple tak možno môže tento problém sčasti vyriešiť softvérovou aktualizáciou, dizajn svojich nových iPhonov však už zmeniť nedokáže.

Nenechaj si ujsť
Prvé recenzie na iPhone Xs sú vonku. Ako dopadol v najväčších svetových redakciách?

V testovaní sa dokonca podarilo nájsť aj výsledky ešte nepredstaveného Pixelu 3, ktorý spolu s Galaxy S9 nový iPhone Xs v tomto smere poriadne prekonávajú. Applu v tomto prípade nepomohlo ani viac antén v útrobách jeho najnovších smartfónov a ani široká podpora sietí. V príjme signálu si pri tomto testovaní viedol lepšie aj iPhone X, iPhone 8 a 8 Plus, ktoré dokázali zachytiť silnejší signál. To ale nemení nič na fakte, že sa nový iPhone Xs a Xs Max sa môžu pýšiť jednými z najvyšších rýchlostí pri sťahovaní v LTE sieti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú