Presne pred týždňom boli predstavené nové iPhony, ktoré sú v mnohých smeroch lepšie a výkonnejšie, ale taktiež aj drahšie. Prvé kusy sa už dostali do rúk recenzentom po celom svete a v tomto článku sa dočítaš, aké sú ich prvé dojmy. Zaslúži si vôbec akýkoľvek smartfón takúto cenovku? Všetko sa dočítaš v riadkoch nižšie.

Zlepšenia nastali hlavne vo fotoaparáte, pribudla nová verzia operačného systému a vylepšenia sa dočkali aj 3D rozpoznávanie tváre. Taktiež pribudla nová verzia, ktorá svojimi rozmermi síce súperi s Pluskom, no displej dosahuje obrovských 6,5 palca.

Fotaparáty

TechCrunch: Najviac vylepšenia dostal portrétový režim, no stále to nie je dokonalé. Niektoré snímky nie sú dobre rozmazané a zvláštne je aj svetlo vôkol. Najlepšia funkcia je však Smart HDR, pri ktorej už nemusíš riešiť expozície a slabé osvetlenie. Softvér sa o všetko postará a výsledkom je perfektná fotografia za každých podmienok.

Mashable: Portrétový režim je na iPhone Xs a Xs Max oveľa lepší, než na akomkoľvek predchádzajúcom modely.

The Verge: Aj keď preferujem fotoaparát Pixelu 2, iPhone Xs zaostáva len minimálne a oproti predchodcom dosiahol výrazné zlepšenie.

CNBC: Fotoaparát je veľmi dobrý. Už iPhone X či Galaxy Note 9 mali skvelé fotografie, no iPhone Xs posunul kvalitu ešte vyššie.

Batéria

TechCrunch: iPhone Xs Max vydrží oveľa viac než iPhone X a Xs.

Mashable: V mojom bežnom používaní som dosiahol deň a pol výdrže a to ako na iPhone Xs, tak aj na Xs Max.

The Verge: Väčšinu času som strávil s iPhone Xs Max a výdrž je taká, ako Apple sľubovalo, a to o 90 minút viac, než pri iPhone X.

CNBC: Životnosť batérie oboch zariadení je veľmi dobrá, no testoval som ich len pár dní.

Dizajn

The Verge (Xs Max): Nakoľko obrazovka zapĺňa takmer celú prednú stranu nie je Xs Max tak veľký, ako pôsobia Plus verzie.

Mashable (Xs Max): Aj keď je ťažší než iPhone 8 Plus, pôsobí ľahšie. Rád by som však videl menší výrez a menej vypuklý zadný fotoaparát.

TechCrunch (zlatá verzia): Zlatá verzia pôsobí veľmi luxusne a lepším dojmom než pri Apple Watch.

CNBC: Dizajn je v podstate totožný, ako pri iPhone X.

Výkon

The Verge: Pokiaľ ide o výkon procesora, A12 nie je oveľa rýchlejší. Reálne rozdiel oproti iPhone X nebudete poznať.

Mashable: V porovnaní so Snapdragon 845 je A12 beštia. Smartfón je vďaka vylepšeniam CPU a GPU oveľa rýchlejším a vhodnejším pre rozšírenú realitu

Displej

CNBC: Je to jedna z najlepších obrazoviek na trhu. Niektoré vylepšenia ako HDR je však možné pozorovať len pri prezeraní fotografií. Väčšina ľudí si to zrejme ani nevšimne.

The Verge: Je to absolútny zabijak pre sledovanie videí alebo hranie hier. Pri Xs Max je všetko akurát väčšie a aplikácie ako Gmail či Twitter tak zobrazia rovnaké množstvo informácií ako Xs.

Mashable: Už predtým som vedel, že displej bude úžasný, nakoľko som majiteľom iPhone X. Ale všetko na nových modeloch jednoducho vyzerá lepšie.

Face ID

TechCrunch: Pokiaľ ide o ID tvára, tak som nepocítil žiadny rozdiel v rýchlosti.

The Verge: ID tváre na Xs je o niečo rýchlejšie ako na X. Ak však nosíte okuliare, stále sa musíte spoľahnúť na heslo.

Mashable: ID tváre je rýchlejšie a citlivejšie, no stále nefunguje v režime na šírku.

Reproduktory

Mashable: Ak sa poriadne započúvate, tak pocítite rozdiel medzi ľavým a pravým reproduktorom, ktorý je kvalitnejší a má viac hĺbky. No nie je to nič dramatické.

The Verge: Reproduktory na Xs sú oveľa hlasnejšie a čistejšie než na iPhone X.

Cena

CNBC: Smartfón môžu byť strašné drahé, ak chcete veľa úložného priestoru.

The Verge: Prechod z X na Xs sa veľmi neoplatí, hlavne ak sa minie minimálna 999 dolárov. Ak ste si ho však už predobjednali, budete ho milovať.

Mashable: Ak chcete tie najlepšie iPhony, tak iPhone Xs a Xs Max sú tie, ktoré stoja za tú investíciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom