Nové iPhony sú predstavené už niečo viac ako týždeň a ako sa postupne dostávajú k prvým recenzentom, dozvedáme sa veci, ktoré z nejakého dôvodu neboli pri predstavovaní spomenuté.

Nová generácia iPhonov hoc priniesla niekoľko vylepšení, viacero používateľov čakalo predsa len viac a mnoho sa ich zhodlo na tom, že väčším trhákom večera boli hodinky Apple Watch 4. Pri smartfónoch najviac úradovala schopnosť spoločnosti Apple predať produkt a presvedčiť tak zákazníka, že práve toto je zariadenie, ktoré potrebujú.

Jedno z najrýchlejších LTE

Aj keď Apple nepredstavilo veľa vylepšení oproti iPhonu X, tie ktoré nasadilo, patria medzi tie najlepšie. Reč je o procesore A12 Bionic, duálnemu fotoaparátu na zadnej strane, ale vylepšenie dostalo aj mobilné pripojenie. Kým iPhone X mal antény 2×2 MIMO, iPhone Xs a Xs Max majú 4×4 MIMO. Ide o novú LTE triedu, ktorá prináša oveľa lepšiu šírku pásma, s ktorou prichádza aj vyššia priepustnosť. Ďalej nové iPhony podporujú technológie QAM a LAA, ktoré taktiež zvyšujú rýchlosť a dosah zariadenia.

Pred pár mesiacmi sa objavilo pre Apple nelichotivé porovnanie vlajkových Androidov a iPhonu X v rýchlosti dátového pripojenia. Výsledkom je vyše 200 percentné zlepšenie oproti predchodcovi a to už je čo povedať. Je nutné však podotknúť, že takéto antény nemá iPhone ako prvý. Už dlhšie ich majú aj niektoré Androidy.

Prieskum vykonal server SpeedSmart a porovnával pritom troch najväčších operátorov v USA. Aby bolo zlepšenie čo najviac viditeľné, pod hodnotami sa nachádzajú aj výsledky, aké dosiahol minuloročný iPhone X. A ako môžeš vidieť, zlepšenie je v niektorých prípadoch aj o viac ako 200 percent. Všetko však závisí aj od samotného operátora a od rýchlosti, aké pre svojich zákazníkov poskytuje.

Prečítaj si tiež
Prvé recenzie na iPhone Xs sú vonku. Ako dopadol v najväčších svetových redakciách?

Na Slovensku a Česku pritom tento rozdiel môže byť ešte väčší. Pokrytie LTE v USA nie je na tak dobrej úrovni a kvalite ako u nás. Technológiu 4×4 MIMO má však len iPhone Xs a Xs Max. Lacnejšia verzia v podobe Xr ostáva pri štandarde 2×2 MIMO aké má iPhone X, či iPhone 8/Plus.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom