Len nedávno sa začali predávať nové vlajkové lode spoločnosti Apple a už sa objavili prvé problémy. Napriek použitiu silnejších antén 4×4 MIMO je úroveň signálu nižšia než pri predchádzajúcich modeloch značky.

iPhone XS a iPhone XS Max sú najnovšie vlajkové lode kalifornskej spoločnosti Apple. Ide o nástupcov výročného modelu X a prinášajú viaceré vylepšenia, vrátane silnejších antén 4X4 MIMO. Prvé testy ukázali, že rýchlosť sťahovania je skutočne lepšia než u predchodcov, a to až o vyše 200 %. Čo však používateľov trápi, je slabý mobilný a Wi-Fi signál.

Problém je u viacero zariadení

Predaj zariadení bol oficiálne spustený minulý piatok a zákazníci tak už hlásia prvé chyby. Tá sa týka mobilného signálu a sile Wi-Fi pripojenia, ktoré má byť slabšie než u predchodcov. Používateľov stále pribúda a tak sa zdá, že problémom trpia viaceré zariadenia a nie je to chyba len niektorých kusov. Táto informácia je o to zaujímavejšia, nakoľko nové iPhony obsahujú oproti starších modelov a dve antény naviac.

Vykonaný bol aj laboratórny test, ktorý obavy používateľov potvrdil. Testovanie ukázalo, že intenzita signálu nových zariadení je podstatne slabšia, než aká bola v modeloch iPhone 8 a iPhone X. Spoločnosť Apple sa zatiaľ k problému nevyjadrila, no je možné, že ide len o softvérovú záležitosť, ktorú dokáže vyriešiť jedna aktualizácia.

Prečítaj si tiež
Apple zdržiava príchod dostupnejšieho iPhonu Xr. Výrazne môže ovplyvniť plány spoločnosti

Problémy pri nových zariadeniach však nie sú ničím výnimočné. Trpia nimi takmer všetci výrobcovia, pričom niektoré sú menej, iné viac závažné. Dôvodom je zrejme veľmi rýchly cyklus vydávania nových vlajkových lodí, ktorý sa v poslednej dobe pohybuje okolo jedného roka. V rámci tohto obdobia je nutné zariadenie navrhnúť, zložiť a odskúšať, čo je náročný proces a nie vždy sa to všetko podarí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom