Súboje vlajkových lodí porovnávajú ich najlepšie vlastnosti, vrátane výkonu, ktorý je testovaný nielen syntetickými benchmarkmi, ale aj rýchlostnými testami. Týmto spôsobom ukážu smartfóny svoju výpočtovú silu v reálnych podmienkach, kedy z duelu dvoch favoritov vyjde neraz prekvapivý víťaz. Posledný speedst, v ktorom proti sebe stáli iPhone XR a Galaxy Note 9, odhalil, že aj mnohými kritizovaný smartfón môže byť lepší než vlajková loď z Kórei.

Apple a Samsung predstavili aj tento rok niekoľko nových prémiových smartfónov, ktoré majú za úlohu prilákať tých najnáročnejších zákazníkov. Kalifornský gigant však vytiahol z rukáva prekvapenie v podobe iPhonu XR, ktorý má byť dostupnejšou alternatívou k svojim drahším súrodencom, no ponúka obdobné vlastnosti. Samsung Galaxy Note 9 je naproti tomu skutočným hráčom prémiovej ligy, kde sa nad ostatnými pýši výnimočnými možnosťami, aké u žiadneho iného smartfónu nenájdeme.

Apple môže byť pyšný aj na svoj lacnejší iPhone XR

Kontrastná výbava týchto dvoch noviniek bola teraz porovnaná aj v známom rýchlostnom teste. Na papieri sú oba modely výborne vybavenými kúskami techniky. iPhone XR však za Galaxy Note 9 v tomto prípade zaostáva s kapacitou operačnej RAM pamäte, a to o celých 5 GB.

Zobraziť celú galériu (0)
Jonathan Morrison/YouTube

Nenechaj si ujsť
iPhone Xs Max proti Samsung Galaxy Note 9 v rýchlostnom teste. Ktorý smartfón získal prestížny titul?

Kým tento testovaný Samsung disponuje až 8 GB RAM, lacnejší iPhone XR má vo svojich útrobách 3 GB RAM. Do popredia ho však stavia výkonnejší procesor A12 Bionic vyrobený 7 nm procesom, pričom kórejská vlajková loď má v sebe známy Snapdragon 845 vyrobený 10 nm procesom. Rozdiely v hardvérovej výbave sa tak podpísali aj na výsledkoch tohto rýchlostného testu, ktorý nekončí podľa očakávaní.

Protivník Samsungu Galaxy Note 9 mu dal pri otváraní aplikácií a rôznych úkonoch poriadne zabrať. Všetko pritom riadilo rameno robota, aby sa eliminovali chyby pri testovaní. V konečnom dôsledku je to však práve iPhone XR, ktorý si z tohto súboja odnáša víťazstvo a poráža tak drahší Galaxy Note 9, ktorý naň výkonom nestačí. Celý priebeh speedtestu si môžeš pozrieť aj na priloženom videu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Novinky