Najväčší výrobcovia smartfónov nám za posledné týždne opäť priniesli skvelé prekvapenia v podobe svojich nových vlajkových lodí. Ešte lepšie kúsky sme tak videli z dielne Samsungu a pred pár dňami aj od Apple. Výkon oboch týchto rivalov je skutočne úchvatný, no to ako si skutočne vedie iPhone Xs Max proti Galaxy Note 9 ukázal nový rýchlostný test.

Apple a Samsung sú už dlhé roky silnými rivalmi, ktorí súperia vo svete smartfónov špičkovými modelmi. Každý z nich chce zákazníka presvedčiť o svojich prednostiach, no podarí sa to len jednému. Pri priamom porovnaní papierových špecifikácií sa ukazuje prémiová výbava oboch Top modelov týchto výrobcov.

Veľkú výpočtovú silu im nikto neuprie

Rozdiel však tento rok tkvie najmä v procesore. Kým iPhone Xs Max už disponuje výkonnejším čipom A12 vyrobeným 7 nm technológiou, Samsung Galaxy Note 9 má v sebe stále Snapdragon 845/Exynos 9810 vyrobený 10 nm technológiou. Tento rozdiel vo výbave ešte zvýrazňuje kapacita operačnej RAM pamäte, ktorá u kórejského prémiového modelu dosahuje 6 GB, zatiaľ čo u jeho protivníka je to o 2 GB menej. Vo výsledku sa však od oboch týchto noviniek dočkáme poriadne vysokého výkonu, ktorý rozhodne nikoho neurazí.

Nenechaj si ujsť
iPhone Xs v benchmarku totálne rozdrvil konkurenciu. Androidy sú poriadne pozadu

O skutočných rozdieloch v rýchlosti iPhonu Xs Max a Galaxy Note 9 chce teraz každého presvedčiť nový speedtest, v ktorom si to títo konkurenti rozdali proti sebe. Testovanie zahŕňalo ako obyčajne otváranie rôznych aplikácií, od sociálnych sietí, cez hry, až po editovanie vybraného videa. Apple iPhone Xs Max ukázal svoj triumf práve pri úprave videozáznamu, ktorý zvládol s prehľadom omnoho rýchlejšie ako Galaxy Note 9.

V tomto smere tak ide v šľapajách svojho predchodcu, ktorý v tejto kategórii taktiež dominoval. Rozdiely vo výkone sa však prejavili aj pri otváraní náročnejších hier ako je PUBG a ďalších aplikácií. Niektoré dokázal otvoriť skôr Samsung Galaxy Note 9, iné zasa iPhone Xs Max. Masívny výkon týchto noviniek ale potvrdzujú aj syntetické benchmarky, ktoré opäť ukázali, že najnovší Apple smartfón patrí so svojimi výsledkami na prvú priečku. Ako si viedli tieto modely v celom rýchlostnom teste ti prezradí priložené video.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú