Apple predstavil svoju najnovšiu generáciu iPhonov len pred pár mesiacmi, no už teraz sa objavujú prvé zmienky o nadchádzajúcich modeloch, ktoré budú mať premiéru tento rok. Internetom tak začínajú kolovať špekulácie, vrátane dizajnových konceptov, ktoré sa môžu stať inšpiráciou aj pre dizajnérov v Apple. Jeden z najlepších návrhov pre očakávaný iPhone XI nesie v elegantnom dizajne päticu fotoaparátov a pripomína časy známeho iPhonu 5.

Viacerí fanúšikovia týchto smartfónov dúfajú, že tento rok im Apple prinesie niečo, čo im opäť spôsobí eufóriu a skutočne ich prekvapí. V minulom roku sme sa síce dočkali vylepšenej línie iPhonov v podobe modelu XS a XS Max, spolu s dostupnejším iPhonom XR, no tento rok by nás mohlo čakať niečo omnoho lepšie. Spoločnosť si už zrejme uvedomuje, kde za poslednú dobu robila chybu a môže ju napraviť. Veľa tak závisí od toho ako sa Apple rozhodne pristupovať k vývoji tohtoročnej generácie svojich smartfónov.

Uhladený dizajn so závanom minulosti

Pokiaľ by dizajnéri znova stavili na overený dizajn, zopár úprav a zmenili len názov iPhonu, mnohých by to sklamalo. Keby sa však Apple rozhodol využiť známy dizajn spred pár rokov a omladil ho, fanúšikovia by zrejme neboli proti. Tak ako sme koncom minulého roka videli nový iPad Pro so štipkou retro dizajnu, môžeme sa v septembri dočkať aj nových iPhonov, ktoré vo svojom dizajnovom jazyku ponesú inšpiráciu od iPhonu 5. Naznačuje to najnovšie video z dielne Concept Creator, ktoré odhaľuje koncept iPhonu XI s trojitým fotoaparátom a tiež dierou v displeji pre duálnu selfie kameru.

Nenechaj si ujsť
Apple to už s cenami v roku 2018 prehnal a vyzerá to tak, že budúcnosť nebude o nič lacnejšia

Hoci je dizajnová stránka novej generácie iPhonov stále neznáma, tento návrh nám prináša predstavy, aký smartfón by nám raz mohol Apple ukázať. Tento rok však potrebuje skutočne zabojovať o priazeň zákazníkov, pretože predaje neboli teraz tak vysoké ako sa očakávalo. Spoločnosť stratila niekoľko miliárd dolárov kvôli programu pre výmenu poškodených batérií v starších modeloch. Pokiaľ ale na začiatku jesene ukáže dostatočne vylepšené iPhony s viacerými novinkami, záujem zákazníkov môže opäť vzrásť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom