Každoročná tradícia sa odohrala aj tento rok. Zatiaľ čo iPhone 8 a 8 Plus fanúšikov až tak nezaujali, výročný iPhone X do obchodov priťahuje masy záujemcov.

Zaujímavá je napríklad situácia v Londýne, kde sa pred Apple Store zdržujú stovky odaných fanúšikov. Podobné to ale je aj v Liverpoole, Manchestri, Číne, Hongkongu, Rusku, Nemecku či Spojených arabských emirátoch. Situáciu pri obchodoch, samozrejme, monitorovali aj miestne médiá a nižšie si tak môžeš pozrieť fotografie nielen stoviek ľudí čakajúcich na vytúžený iPhone X, ale aj prvých šťastných majiteľov.

Nenechaj si ujsť
Z dodávky UPS bolo ukradnutých 313 kusov nového iPhonu X. Vznikla obrovská škoda

Okrem Applu začali na svojich iPhonoch profitovať aj ich samotní majitelia. Mnoho z nich si totiž rovno kúpilo viacero kusov a na bazároch ich predávajú s poriadnou prirážkou. V niektorých prípadoch je to iba zopár stoviek, no v niektorých aj viac než desať tisíc eur.

Sklo nakoniec nie je až tak kvalitné

S prvými majiteľmi prichádzajú aj prvé rozbité kusy. Niektorí boli tak šikovní, že svoj nový iPhone X rozbili už po pár minútach používania. Podľa informácií boli iba v Číne zaznamenané najmenej tri prípady. Zároveň však aspoň otestovali „odolnú“ konštrukciu tohto 1200 € zariadenia. Tvrdenie „Najodolnejšie sklo na smartfóne vôbec, vpredu aj vzadu“ si nakoniec netreba brať k srdcu a iPhone X je nutné chrániť rovnako ako akýkoľvek iný sklenený smartfón.

Internetom totiž začali kolovať fotografie a video rozbitého iPhonu X s pavučinou cez prednú aj zadnú stranu. V tých horších prípadoch sa dokonca poškodil aj rám zariadenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom