Nie každý deň je nedeľa. Svoje by o tom vedel povedať aj vodič nákladného auta logistickej spoločnosti UPS. Pri dodávaní iPhonov do jednej z predajní Apple ho totiž zastihla naozaj nepekná krádež.

Incident sa odohral v stredu v doobedných hodinách v San Franciscu. Všetko to nastalo po zaparkovaní nákladného auta v blízkosti Apple Storu.

Úplne „vybielená“ dodávka

iphone x
Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot / Marques Brownlee / YouTube

Nenechaj si ujsť
Za iPhone X Slováci doslova šalejú. Aj napriek vysokej cene trhá rekordy v predobjednávkach

Vodič dodávku zamkol a vybral sa doručiť zásielku do iného obchodu v blízkosti. Počas tejto doby sa zlodejom podarilo vlámať do dodávky a ukradnúť všetkých 313 kusov iPhonu X. Každý z nich pritom stál minimálne 999 dolárov a celkovo si tak zlodeji prilepšili o približne veľmi slušných 370 tisíc dolárov. Podľa predbežných informácií od polície zlodeji dodávku dlhšie sledovali a presne vedeli, čo v nej nájdu.

Applu to veľmi neuškodí

Apple spolu s UPS a políciou už pracuje na vyšetrovaní. Spoločnosť má od každého smartfónu IMEI číslo, takže ich teoreticky budú vedieť vystopovať. Na rozpočte Applu sa však táto rozsiahla krádež veľmi neprejaví. Aj keď 370 tisíc dolárov je obrovská suma, v porovnaní s očakávaným ziskom (84 miliárd dolárov v tomto štvrťroku) je to vlastne zanedbateľné. Troch páchateľov v mikinách sa zatiaľ nepodarilo vypátrať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom