Apple sa chystá na veľkú udalosť, počas ktorej odhalí svoje najnovšie produkty. Spomedzi všetkých noviniek si miesto na plátne samozrejme nájde aj trojica nových iPhonov, medzi ktorými bude tiež o čosi skromnejší model. Napriek očakávaniu nižšej ceny za iPhone 9 teraz mnohých nepotešia nové predpoklady, ktoré vyslovil ďalší popredný analytik.

Stredajšia premiéra noviniek kalifornského giganta nenechá chladným žiadneho jeho fanúšika. Už o pár dní sa dočkáme dlho očakávaných nových hodiniek Apple Watch Series 4, tabletov iPad Pro, vylepšených slúchadiel AirPods, ale najmä ešte dokonalejších iPhonov. Práve na tri nové smartfóny spoločnosti sa teší väčšina zákazníkov. Tým najnáročnejším Apple vyhovie predstavením prémiových modelov, ktoré so sebou prinesú nielen nadupanú výbavu, ale aj skutočne prémiové ceny.

Dostupnejší iPhone 9 nemusí byť tak celkom dostupný

Podľa doterajších odhadov bude nástupca iPhonu X s pomenovaním iPhone XS v základe atakovať cenu 1 000 €, no jeho lepšie varianty budú samozrejme stáť ešte viac. Najdrahším zo všetkých by mal byť veľký iPhone XS Max so 6,5″ OLED displejom, ktorého cena bude za základnú verziu začínať na hranici zrejme 1 050 €. A čo dostupnejší iPhone 9? Z doterajších informácií vieme, že kvôli jeho nižšej cenovke museli inžinieri okresať jeho výbavu. V tomto trocha skromnejšom iPhone tak používateľovi môže chýbať duálny fotoaparát, funkcia 3D Touch a miesto OLED displeja sa dočká klasického LCD panela s výrezom.

Zobraziť celú galériu (0)
EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Apple nadobro zanevrel na ikonický prvok iPhonov. Nasledujúce generácie sa budú podobať už len na iPhone X

Za takto vybavený iPhone 9 si má podľa posledných odhadov analytika banky Goldman Sachs Apple pýtať v základe slušných 849 dolárov, teda približne 730 €. Keďže sme už v minulosti boli svedkami, že ceny iPhonov v dolároch bolo rovnaké ako v eurách, tak cena za základný iPhone 9 sa môže vyšplhať práve na 849 €. Toto číslo je však vyššie než to, ktoré predpokladali analytici z Wall Street. Apple ale môže byť voči zákazníkom ústretový a výslednú cenu znížiť na 799 €, čo predpokladá aj Wamsi Mohan zo spoločnosti Merill Lynch. Aj taký gigant, akým banka Goldman Sachs rozhodne je, sa však môže mýliť.

Premiéra je za rohom

Dôkazom sú očakávania v letných predajných číslach iPhonu X, ktoré mali byť podľa jej analytikov nižšie, čo sa však nepotvrdilo. Predaj tohto výročného modelu ide aj teraz dobrým smerom. Už 12. septembra ho však nahradia novšie a modernejšie novinky. Ich vysoké ceny rozhodne nepotešia ani stálych zákazníkov, ktorí nemusia svoj takmer ročný iPhone X ihneď meniť za najnovšie kúsky spoločnosti. Napriek tomu je vo svete stále dosť ľudí, ktorí by radi vymenili svoj starší smartfón za niektorý z nových iPhonov. Na Apple tak môžu čakať zlaté časy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú