Keď Apple priniesol do svojich predošlých iPhonov možnosť autorizácie používateľa prostredníctvom odtlačku prsta, ihneď si túto možnosť obľúbilo mnoho používateľov. Postupným vývojom technológií však prišla na svet ešte sofistikovanejšia funkcia, ktorá Touch ID poprvýkrát vytlačila z výročného iPhonu X. Zánik tohto spôsobu zabezpečenia potvrdil aj známy analytik, ktorý predpovedá, že budúcnosťou odomykania Apple smartfónov naďalej ostane len Face ID.

Kalifornský gigant priniesol svojim fanúšikom veľké prekvapenie a v minulom roku ukázal revolučný iPhone X so zbrusu novým dizajnom a ďalšími inovatívnymi funkciami. Zmeny sa v tomto prípade dotkli veľkej časti výbavy a výročný model tak ukázal ako bude budúcnosť Apple smartfónov vyzerať. Bezrámikový displej na takmer celej prednej ploche nenechal miesto pre funkciu Touch ID, no tú inžinieri neumiestnili ani do zadného skla stále aktuálnej „desiatky“. Snímač odtlačkov prstov jednoducho vyčlenili z výbavy vtedajšej novinky.

Zbohom, Touch ID

Podľa očakávaní dôveryhodného analytika, ktorým nie je nik iný ako Ming-Chi Kuo, sa tejto obľúbenej funkcie nedočkáme ani v budúcich iPhonoch. Autentifikácia pomocou snímača odtlačkov prstov je pasé a prednosť dostalo rozpoznávanie tváre. Face ID prinieslo revolučný spôsob odomykania smartfónu 3D skenovaním tváre používateľa, avšak mnohí fanúšikovia spoločnosti sa s týmto riešením príliš nestotožnili.

Nenechaj si ujsť
Apple tento rok vnukne novým iPhonom známy dizajn, no aj tak prinesie vítané zmeny

Posledným modelom, ktorý ešte v sebe funkciu Touch ID obsahuje, tak ostáva iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Ming-Chi Kuo totiž neočakáva návrat tejto výbavy do budúcich iPhonov. Ďalšia generácia týchto smartfónov, ktorá bude mať premiéru už o týždeň, v sebe znova ponesie len snímače pre rozpoznávanie tváre. Tento hardvér sa stane zaužívaným spôsobom pre odomykanie iPhonov aj v ďalších rokoch. Špekulácie však prinášali aj informácie o zabudovanom snímači odtlačkov prstov v displeji nových Apple smartfónov.

Spoločnosť ale na túto výbavu kartu nestaví a prenechá ju konkurenčným Androidom. Práve modely s operačným systémom Googlu začali využívať vstavaný snímač odtlačkov prstov v displeji, ktorý prechádza ďalším vývojom. Jeho kvality sa budú stále zlepšovať a napriek umiestneniu bude schopný spoľahlivo rozpoznať odtlačok prsta. Apple sa so svojimi iPhonmi opäť raz odlíši od Androidov a Touch ID úplne odstráni z ich výbavy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom