Už o pár dní oslavuje spoločnosť Intel 40. výročie od vydania mikroprocesora 8086. Už dlhšie sa hovorí o tom, že na túto počesť bude vydaný nový procesor rady Coffee Lake, ktorý bude doteraz najrýchlejším.

Teraz sa už zdá, že ide o hotovú vec a 8. júna na udalosti Computex sa dočkáme vydania výročného procesoru Intel Core i7-8086K. Pôjde o doteraz najrýchlejší a najvýkonnejší procesor rady i7. Naďalej si však bude zachovávať relatívne priaznivú cenovku.

Rovnaký základ, no vyššie takty

Procesor bude veľmi podobný aktuálnemu Intel Core i7 – 8700K. Bude obsahovať 6 jadier s podporu multi-threadingu (12 vlákien), spoločne s 12 MB L3 cache pamäťou. Spotreba bude na úrovni 95 W. Rozdiel bude hlavne v taktoch, keď len základný bude nastavených na 4 GHz. V prípade automatického pretaktovania dokáže jedno jadro bežať až na 5 GHz. Všetky jadrá dokážu fungovať stabilne na približne 4,3 – 4,4 GHz. Všetko záleží od chladenia.

Nenechaj si ujsť!
8-jadrový Intel Core i7 procesor 9. generácie bude beštia. Nový únik prezrádza, čo všetko ponúkne

Cena za tento procesor je stanovená na 400 dolárov, čo je približne 342 €. To je približne o 30 € viac, než je cena procesora Intel Core i7-8700K. Okrem uvedenia nového procesora, by sme sa na konferencii mohli dočkať predstavenia novej platformy Z390 a možno aj 8 jadrových procesorov, vylepšenej rady Coffee Lake-S.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom