Od prvého úniku technickej databázy ohľadom očakávaného Intel Core i7-9700K neprešlo veľa času, teraz sa však môžeme znova tešiť z ďalších „indícií“.

Intel Core i7-9700K je očakávaným osemjadrovým procesorom 9. generácie čipov založených na architektúre „Coffee Lake“. S 9. generáciou má Intel dostatok času na uverejnenie silného oponenta pre AMD Ryzen. Z už dostupných informácií z databázy Sandra vieme, že procesor bude mať 8 jadier a výkon 3,1 GHz, pričom teraz sa dozvedáme údaje o spotrebe, ktoré priniesol portál Computerbase. Energetické požiadavky výkonnejšieho modelu i7-9700K budú na úrovni 95 W. Ide teda o rovnakú spotrebu ako pri šesťjadrovom procesore i7-8700K.

Pri výrobe procesoru bude použitý nový výrobný proces 14nm++, čo je v súlade s predchádzajúcimi informáciami. Predpokladaná doba príchodu i7-9700K sa rysuje približne na september, i keď na svetovom veľtrhu Computex 2018 v Taipei by mohol byť tento model ukázaný už o dva týždne.

Skvelé správy aj pre hráčov

A nebude prichádzať sám. Spolu s ním sa môžeme tešiť novému čipsetu Z390. Doteraz sa hráči museli vyrovnať so starou čipovou sadou Z370, ktorá nebola ničím viac ako obnoveným modelom Z270, ktorý je opäť iba obnovením predošlého Z170. Práve preto Z390 prichádza ako úplne nový model so zaujímavými vyhliadkami do budúcna. Oficiálne parametre však stále nie sú presne známe, a tak nám zostáva len netrpezlivo čakať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom