Instagram doposiaľ zobrazoval len príspevky od sledovaných priateľov a prednedávnom mu pribudla aj možnosť sledovania „hashtagov“. Jednou z najväčších zmien pre každého používateľa tejto aplikácie budú ale „odporúčané“ príspevky, ktoré vývojári nasilu vtesnajú do hlavnej nástenky. 

Aplikácia Instagram doposiaľ ponúkala možnosť prezerania príspevkov aj od „nesledovaných“ používateľov, no tie boli zobrazované pod ikonou lupy. Teraz však prichádza jedna z najväčších zmien, ktorá sa tak trochu podobá novému Prieskumníku na Facebooku.

Ďalšia nanútená funkcia

Odporúčané príspevky budú už čoskoro zobrazované na nástenke každého používateľa, ktorý si ich tak bude môcť pozrieť aj popri otravných reklamách. Po otvorení Instagramu sa tak objavia fotografie a videá z účtov, o ktorých si zrejme nikdy nepočul. Nedávna novinka v podobe sledovania „hashtagov“ umožnila používateľom sledovať príspevky s ich obľúbeným označením, no táto možnosť bola našťastie voliteľná.

Nenechaj si ujsť
Facebook zobrazuje reklamy v Messengeri už aj u nás. Zaberajú obrovský priestor

Novú funkciu však nebude možné natrvalo vypnúť, ale len dočasne deaktivovať po kliknutí na ikonu troch bodiek pri danom obrázku či videu. Aj keď táto nová zmena nenadchne mnohých, pozitívom je, že sa „odporúčané“ príspevky zobrazia až za tými sledovanými. Opäť raz sa tak stalo, že aplikácia bude rozhodovať za nás a naše preferencie.

Táto novinka na Instagrame rozhodne nebude po vôli každému, za čo už počas testovania zožal Facebook istú vlnu kritiky. Aktuálne sa nová funkcia šíri vlnou aktualizácií, no nie je zatiaľ presne stanovené, kedy bude dostupná v globálnom merítku. Pokiaľ nám tak Obchod Play či App Store ponúkne novú aktualizáciu Instagramu, po jej nainštalovaní sa môžeme „tešiť“ na nové príspevky, o ktorých si aplikácia myslí, že zaujmú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom