Vynovený Hyundai i30 sa vyznačuje novým dizajnom, pokročilými funkciami konektivity a ponúka elektrifikovanú 48-voltovú mild hybridnú alternatívu. Hyundai tiež aktualizuje svoj rad i30 N Line. Po prvý raz bude ostrými N-modelmi inšpirovaná úroveň výbavy k dispozícii aj v obľúbenej karosárskej verzii i30 kombi, ktorý pribudne do ponuky v lete 2020. Nový Hyundai i30 sa začne na Slovensku predávať v druhom štvrťroku 2020.

Exteriér nového modelu i30 je elegantný. Predná časť sa vyznačuje modernejším postojom, širšia mriežka zdôrazňuje agilný vzhľad vozidla. Nové svetlomety s voliteľnou technológiou MFR LED a nové denné svetlá v tvare V (DRL) dopĺňajú moderný dizajn prednej časti. V zadnej časti je nový 5-dverový model i30 vylepšený novým dizajnom nárazníka, ktorý bol vyvinutý, aby zlepšil aerodynamický výkon.

Hyundai

Zadné kombinované LED-ky dotvárajú symetrický efekt medzi prednou a zadnou časťou vozidla. Nový Hyundai i30 je teraz k dispozícii s novými 16 a 17-palcovými diskami z ľahkej zliatiny. Prichádza aj s tromi novými farbami exteriéru: Dark Night, Silky Bronze a Sunset Red. Okrem toho bude naďalej k dispozícii šesť existujúcich farieb: Polar White, Phantom Black, Engine Red, Stellar Blue, Platinum Silver a Olivine Grey.

Moderný dizajn interiéru a konektivita

Dizajn interiéru nového modelu i30 prináša okrem iného prepracovanejšie a modernejšie vetracie otvory. Novinkou sú aj tri nové farby interiéru: Pewter Gray, Ebony Brown a Charcoal Grey. V ponuke zostáva aj existujúce čierne prevedenie interiéru. Sedadlá môžu byť potiahnuté látkou, kožou alebo kombináciou oboch, čím vzniká možnosť až ôsmich kombinácií interiéru.

Hyundai

Nová i30-ka je vybavená najmodernejšími prvkami konektivity. Dostala 7-palcový digitálny prístrojový panel a nový 10,25-palcový dotykový LCD displej. Plná kompatibilita so službami Android Auto a Apple Car Play je samozrejmosťou. Od leta 2020 bude k dispozícii aj zrkadlenie telefónov bez potreby pripojenia telefónu cez kábel. K výbave vozidla patrí aj bezdrôtové nabíjanie.

N Line pre všetky typy karosérie

Výbava N Line prešla vylepšením dizajnu pre i30 hatchback a fastback. Teraz však bude po prvý raz k dispozícii aj vo verzii kombi. i30 N Line prináša nový dizajn s ešte športovejším vzhľadom. Vpredu nájdeme širšiu strednú mriežku a nové svetlomety. Spodná stredná mriežka sa zväčšila a dominuje v oblasti nárazníka. Bočné otvory zlepšujú aerodynamický výkon.

Hyundai

Úplný nový dizajn zadného nárazníka podčiarkuje charakter rady N Line. Široký difúzor dodáva vozidlu športový akcent. Tento model je dodávaný s novým dizajnom kolies so 17 alebo 18 palcami. O dynamickú jazdu sa postarajú motory 1,5 T-GDi s výkonom 117,5 kW (160 k) a 1,6 diesel s výkonom 100 kW (136 k).

Služby Bluelink

Bluelink prináša širokú škálu služieb, najmä užitočné informácie v reálnom čase, možnosť kontroly a ovládania vozidla na diaľku prostredníctvom mobilnej aplikácie. K funkciám služieb Bluelink a Hyundai LIVE patria informácie o doprave v reálnom čase, prehľad čerpacích staníc s cenami paliva, informácie o aktuálne voľných parkovacích miestach či informácie o počasí.

Súčasťou je aj rozpoznávanie hlasu online s porozumením príkazov. Aplikačné služby Bluelink umožňujú nájsť auto v neznámom prostredí, uzamknutie vozidla na diaľku, upozornenie na spustený alarm či zisťovať správy o vozidle (napr. tlak v pneumatikách) a informácie o jazde.

Bezpečnostné prvky

Hyundai i30 dostal aj vylepšený balík bezpečnostných prvkov Hyundai SmartSense, vďaka čomu je bezpečnejší a pohodlnejší. Nájdeme tu systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu so sledovaním vozidla pred sebou (LFA), asistenta na upozornenie na vozidlá pri cúvaní (RCA), systém LVDA (Lead Vehicle Departure Alert) či systém varujúci vodiča, keď sa vozidlo pred ním začne pohybovať vpred a vodič nereaguje dostatočne rýchlo (napríklad na semafore).

Hyundai

Systém zadného rozpoznania mŕtveho uhla (BSD) varuje vodiča, ak sa v mŕtvom uhle nachádza iné vozidlo, môže aktivovať brzdu, aby sa predišlo kolízii. Vylepšením prešiel aj systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA) s detekciou chodcov, so sledovaním únavy vodiča (DAW), automatickým prepínaním diaľkových svetiel (HBA), s asistentom sledovania dopravných značiek (ISLW) a systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu (LKA).

K overeným motorom pribudli nové jednotky

Novinkou je 1,5-litrový DPi benzínový motor s dvojitým vstrekovaním paliva s výkonom 81kW (110 k), ktorý sa dodáva so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Benzínový turbom prepĺňaný motor 1,0 T-GDI s výkonom 88,3 kW (120 k) bude k dispozícii s novou 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Doteraz bola táto motorizácia dostupná iba so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Hyundai

Ďalšou novinkou v novom i30 je 1,0-litrový benzínový motor T-GDI s výkonom 88,3 kW (120 k) s voliteľnou 48V technológiou Mild Hybrid pre vyššiu úsporu paliva, prvýkrát je tiež k dispozícii so 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou (iMT).

iMT odpojí motor od prevodu potom, ako vodič uvoľní plynový pedál. To umožňuje vozidlu vstúpiť do dvoch možných úrovní dojazdu v závislosti od podmienok. Pri prvej úrovni beží motor na voľnobeh. Pri druhej úrovni sa motor dočasne vypne, aby sa ušetrilo ešte viac paliva. Pre tých, ktorí dávajú prednosť automatickej prevodovke, je k dispozícii aj 48-voltový Mild Hybrid so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

V ponuke motorizácií ostáva 1,6-litrový dieselový motor s výkonom 85 kW (115 k) s možnosťou voľby 6-stupňovej manuálnej prevodovky alebo 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky. 1,6-litrový dieselový motor s výkonom 100 kW (136 k) sa teraz dodáva so štandardným 48 V mild hybridným systémom. Je k dispozícii s 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou alebo so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Vrcholom ponuky v novej i30-tke je nový 1,5-litrový benzínový motor T-GDI s výkonom 117,5 kW (160 k), ktorý je štandardne dodávaný so 48 V mild hybridnou technológiou. Je k dispozícii aj so 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom