Špecifikácie Ioniq 5, prvého modelu dcérskej značky Hyundai, sa postupne dostávajú na povrch napriek tomu, že elektromobil zatiaľ nebol oficiálne predstavený. Najnovšie bol zverejnený obrázok interiéru elektrického crossoveru, o čom informovala automobilka v tlačovej správe pre médiá.

Hyundai oznámil vytvorenie novej značky IONIQ, pod ktorou bude vyrábať výlučne elektromobily len minulý rok a už čoskoro oficiálne predstaví prvý model Ioniq 5. Virtuálna premiéra je naplánovaná na 23. februára, no Hyundai už teraz zverejnil prvú snímku interiéru.

Výlučne biologické a ekologické materiály

Interiér vozidla je vyrobený z trvalo udržateľných materiálov a textílií ako ekologicky spracovaná koža, biofarby či prírodné a recyklované vlákna. SangYup Lee, senior viceprezident a šéf Hyundai Global Design Center, uviedol, že Ioniq 5 je predzvesťou dizajnu, ktorý ponúka pohľad na to, čo zákazníci očakávajú v novej ére elektromobility.

Ioniq 5, ktorý je inšpirovaný konceptom Hyundai 45, bude prvým elektromobilom postaveným na novej, špeciálnej platforme E-GMP pre elektrické vozidlá. Modulárna platforma elektromobilov značiek Hyundai, Kia a Genesis disponuje dlhým rázvorom a v porovnaní s inými crossovermi so spaľovacími motormi aj rovnou podlahou.

Uniknuté informácie

Koncom minulého roka sme informovali o špecifikáciách Ioniqu 5, ktoré omylom zverejnilo rakúske oddelenie automobilky. Predpokladaný dojazd elektromobilu je 450 kilometrov, no ešte zaujímavejšou informáciou je čas nabíjania na rýchlej DC nabíjačke.

Ako informuje automobilka na webe, elektromobil by sa mal vďaka pokrokovej technológii nabíjania nabiť z 20 na 80 % kapacity batérie už za 18 minút. Pre porovnanie je vhodné uviesť konkurenčný Volkswagen ID.3 vo verzii First Edition s veľmi podobným dojazdom 420 kilometrov, kde rovnaké nabitie trvá niečo cez 30 minút.

Limitovaná edícia

Hyundai si pre zákazníkov prichystal aj limitovanú edíciu prvého modelu značky Ioniq. Exkluzívne označená verzia Project 45 bude celosvetovo dostupná iba v počte 3000 kusov. Online rezervačný program bude dostupný pre zákazníkov vo Francúzsku, Nemecku, Spojenom kráľovstve, Holandsku a v Nórsku, pričom prvé dodávky sa začnú už počas leta.

Každý majiteľ limitovanej edície okrem iného získa aj dvojročné predplatné do siete vysokovýkonných nabíjačiek IONITY. Možnosť rezervovať si limitovanú edíciu tohto modelu za špeciálnu cenu cez online rezervačnú stránku bude možné od dátumu svetovej premiéry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom