Huawei už niekoľko rokov patrí k top trojke najväčších výrobcov smartfónov na svete, no tomuto rebríčku jednoznačne kraľuje Samsung. Huawei však náskok v trhovom podieli medzi nimi a Samsungom každým rokom zmenšuje, informuje portál GSMarena.

Ak sa pozrieme na rok 2015, v tejto dobe patrila spoločnosti Huawei tretia priečka v predajnosti smartfónov, kedy sa počtom 104 miliónov predaných zariadení a s podielom 5,5 % zaradil hneď za Apple a prvý Samsung. O rok na to si čínsky gigant zaumienil, že do 2021 sa stane svetovým lídrom v počte predaných smartfónov a zdá sa, že tento cieľ by sa im aj mohlo podariť naplniť.

Dávid Igaz / FonTech

Dáta Strategy Analytics napovedajú, že Huawei by sa mal tento rok držať na druhom mieste za Samsungom s počtom predaných zariadení 251 miliónov a s podielom na trhu 17,7 %. Samsungu by malo na konci roka patriť 21,3 %, čo je iba o 3,6 % viac oproti Huawei. Ak teda bude Huawei takýmto tempom rásť aj v budúcom roku,  na jeho konci už môže pokojne zosadiť Samsung z prvej priečky aj napriek spomínaným sporom medzi Huawei a USA, ktoré predajnosti ich smartfónov určite veľmi neprospievajú.

Dávid Igaz / FonTech

Ako píše portál TheKoreaHerald, v minulom roku bol rozdiel medzi Huawei a Samsungom 5,6 %, takže súboj o prvé miesto v tomto rebríčku skutočne môžeme očakávať už v priebehu budúceho roka. V najlepšej trojke najväčších výrobcov na svete sa samozrejme nachádza aj Apple, ktorý by ku koncu tohoto roka mohol predať 193 miliónov kusov smartfónov s trhovým podielom 13,6 %.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom