Čínsky gigant sa stále trápi následkami reštrikcií, ktoré zaviedla administratíva Donalda Trumpa, hoci sa situácia v posledných týždňoch pomaly zlepšuje. Obnovenie spolupráce tak môže byť len otázkou času, no napriek tomu sa chce spoločnosť odstrihnúť od technológií z USA a vybudovať si nezávislý biznis, informuje Gizchina. Huawei sa má čoskoro stať nezávislou firmou, ktorá už nebude ľpieť na amerických technológiách a čeliť podobným situáciám ako v posledných mesiacoch.

V spoločnosti Huawei sa toho za uplynulé mesiace zmenilo nesmierne veľa a v dôsledku posledných vážnych udalostí musela firma učiniť rozhodnutia, vďaka ktorým môže naďalej napredovať. Napriek osočovaniu z ohrozenia kybernetickej bezpečnosti sa žiadna spolupráca s čínskou vládou nepotvrdila a zákazy USA sú pomaly na ústupe. Hoci sa situácia zlepšuje, Huawei naďalej bojuje za vlastnú budúcnosť, v ktorej sa môže úplne odpútať od svojej doterajšej politiky.

Huawei chce byť technologicky nezávislý

Nové informácie prezradil v rozhovore pre francúzsky časopis Challenges zástupca generálneho riaditeľa Huawei France, Zhang Minggang, ktorý verí, že spoločnosť vyjde z tohto boja silnejšia ako kedykoľvek predtým. Koniec koncov, Huawei svetu ukázal, že si vie vyvinúť aj náhradu za Android a vyriešiť aj tak veľké problémy, aké spôsobili nedávne zákazy. Napriek tomu to tu ale nekončí a spoločnosť sa údajne pripravuje na najhoršie.

Nenechaj si ujsť
Blíži sa Huawei k najväčšej inovácii, akú kedy spravil? Všetko tomu nasvedčuje

Stále sa vyrovnáva s dopadom zákazov a dočasného odstavenia od amerických technológií, no do budúcnosti si pripravuje plán, vďaka ktorému už na nich nebude vôbec závislá. Huawei tak chce podľa Mingganga investovať viac do svojich záložných plánov, udržať si ochrannú známku a vyvinúť vlastné technológie, ktoré by spoločnosti podľa jeho slov zabezpečili technologickú nezávislosť v roku 2021.

Už o pár rokov sa tak môžeme stať svedkami predstavenia nového špičkového produktu, ktorého korene budú siahať v každom smere iba v rámci spoločnosti Huawei a nebudú pri jeho výrobe využité žiadne americké technológie. Spory s USA tento gigant stále neuzavrel, no už teraz myslí do budúcnosti, ktorá mu môže priniesť veľkú príležitosť ako vo svete ešte viac preraziť a navyše bez závislosti na Amerike.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom