Čínsky gigant sa už budúci mesiac chystá na predstavenie Huawei Mate 30. Smartfón však nemusí prísť s aplikáciami a službami od Google, informuje CNBC

Huawei chce nový Mate 30 odhaliť už 19. septembra na udalosti v Mníchove, ktorá však nebude len o smartfónoch. Vlajková loď totiž nemusí obsahovať aplikácie a služby od Google kvôli možnému zablokovaniu prístupu k softvéru od Google, ktorému Huawei čelí. Podľa analytikov môže zamedzenie prístupu k službám od Google ohroziť postavenie Huawei a jeho ambície stať sa jednotkou na trhu.

Mate 30 bude údajne poháňať ešte nepredstavený procesor Kirin 990 a má tiež ponúkať podporu 5G sietí. Či v ňom však nájdeme aplikácie od Google je otázne. Podľa vyhlásenia vyhľadávacieho giganta pre Reuters sa dočasné povolenie vlády USA naďalej obchodovať s Huawei týka iba produktov, ktoré už boli predstavené, píše Techcrunch.


Huawei oficiálne predstavil nový operačný systém Harmony. Nájdeme ho v každom zariadení

Čínsky výrobca sa však vyjadril, že bude naďalej používať Android, ak mu to vláda USA umožní. V opačnom prípade je pripravený pokračovať vo vývoji vlastného operačného systému.

Zobraziť celú galériu (0)
Huawei (úprava redakcie)

Nedávno predstavený HarmonyOS od Huawei je však zatiaľ obmedzený, ale čínsky gigant sa nebráni ho v budúcnosti použiť aj na vlajkové lode. V súčasnosti sa však zdá veľmi nepravdepodobné, že by spoločnosť uviedla na trh špičkový smartfón s vlastným operačným systémom vo vývoji.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom