Spoločnosť Huawei už dlhšiu dobu preukazuje vysokú kvalitu fotoaparátov smartfónov a teraz si pripisuje ďalší úspech. Honor V30 Pro, ktorý dcérska spoločnosť čínskeho giganta predstavila iba koncom minulého roku, dosiahol v populárnych testoch DxOMark druhú priečku, a umiestnil sa tak len tesne za prvým Huawei Mate 30 Pro 5G. O téme píše Gizchina.

Prvé priečky patria čínskemu výrobcovi

Pokiaľ je pre teba špičková kvalita fotoaparátu smartfónu kľúčovým prvkom, o hĺbkovom testovaní, ktoré má za sebou už dlhé roky portál DxOMark si už určite aspoň počul. Čínsky výrobca Huawei po novom obsadil v ich rebríčku všetky prvé priečky, pričom nedávno predstavený smartfón dcérskej spoločnosti Honor V30 Pro sa so skóre 122 bodov umiestnil na druhom mieste, iba o jeden bod za prvým Huawei Mate 30 Pro 5G, a tretie miesto patrí klasickej verzii Huawei Mate 30 Pro.

Zobraziť celú galériu (3)
Youtube / GSMArena Official

Fotoaparát smartfónu Honor V30 Pro disponuje troma snímačmi. Hlavný má rozlíšenie 40 megapixelov, za ním nasleduje 8-megapixelový teleobjektív s trojnásobným optickým zoomom, a trojicu dopĺňa ultraširoký snímač s rozlíšením 12 megapixelov. Všetky tri sa môžu pochváliť automatickým laserovým zaostrovaním, pričom hlavný snímač a teleobjektív sú vybavené aj optickou stabilizáciou obrazu. Ďalšie kľúčové vlastnosti smartfónu zahŕňajú 6,57-palcový IPS LCD displej s výrezom na dvojitý predný fotoaparát v ľavom rohu, procesor HiSilicon Kirin 990 a 8 GB pamäte RAM.

Zobraziť celú galériu (3)
Výsledky testovania Honor V30 Pro / Zdroj: DxOMark

Honor V30 Pro dosiahol konečné skóre kombináciou neuveriteľných 133 bodov za fotografie a nižších 100 bodov pri videách. Odborníci z DxOMark vyzdvihovali najmä presnú expozíciu so širokým dynamickým rozsahom, ale sklamalo ich nedotiahnuté automatické zaostrovanie s občasnými poruchami.

Čo sa videa týka, model V30 Pro si nižšie skóre vyslúžil za problémy pri slabom osvetlení, a ukázala sa aj nestabilita automatického zaostrovania. Celkové skóre 122 bodov však predstavuje obrovský úspech pre Huawei, ktorý ukazuje, že na trhu s fotomobilmi je jednoznačným kráľom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom