Už tento mesiac sa dočkáme ďalšej vlajkovej lode z dielne Huawei, ktorá prinesie ešte lepšiu výbavu, vrátane nových fotoaparátov. Trojitý fotoaparát v Huawei P30 Pro sa teraz odhalil aj na reálnych záberoch, ktoré ukázali, čo všetko môžeme od jeho hlavných objektívov očakávať.

Len prednedávnom sa tento zatiaľ nepredstavený kúsok ukázal na renderoch aj so svojim menším súrodencom, no teraz ho niekto zvečnil na skutočných fotkách. Podobu novej P30-ky Pro dokonca už prezradil aj výrobca ochranných obalov Spigen, a to priamo na oficiálnych stránkach. Takmer s istotou teda môžeme povedať, že nás Huawei znova prekvapí ešte lepším „triple“ fotoaparátom, ktorý dostane jeden nezvyčajný objektív, informoval portál PhoneArena.

Jedinečný fotoaparát s 10-násobným priblížením

Nový Huawei P30 Pro si mal podľa portálu 9to5Mac vyskúšať aj CEO spoločnosti, Richard Yu. Pri lepšom pohľade na trojitý fotoaparát vidíme 2 klasické okrúhle objektívy, no tretí dostal nezvyčajný štvorcový tvar. Prvý fotoaparát by pritom mohol dostať vďaka novému senzoru od Sony rozlíšenie až 38 MPx. Hneď pod ním sa má nachádzať ultraširoký objektív s neznámym rozlíšením. Pokiaľ však Huawei využije fotoaparát z modelu Mate 20 Pro, dočkáme sa rozlíšenia 20 MPx.

Nenechaj si ujsť
Napriek obvineniam má Huawei naďalej našpliapnuté stať sa najväčším výrobcom smartfónov

Trojicu objektívov mal pôvodne uzatvárať teleobjektív, no vzhľadom na netradičný tvar objektívu sa v tomto prípade dočkáme veľkej zmeny. Podľa doterajších informácií totiž môže ísť o fotoaparát s 10-násobným bezstratovým priblížením, ktorý by bol oproti pôvodnému 5-násobnému zoomu značným krokom vpred, informoval portál 9to5Mac. Tieto tvrdenia podporujú aj fotografie zverejnené portálom MyDrivers, ktoré mali byť vyhotovené práve týmto objektívom.

Perfektný displej a výkon

Zvyšok fotovýbavy bude tvoriť ešte duálna LED dióda, laserové zaostrovanie a nový ToF (Time of Flight) senzor, ktorý sa postará o perfektný „bokeh“ efekt. Žiaľ sme sa pri týchto fotkách nedočkali odhalenia dizajnu prednej steny smartfónu. Podľa doterajších správ by sa však mal na nej nachádzať veľký OLED displej zahnutý po stranách, ktorému nebude chýbať ani malý výrez v tvare kvapky. Výkon bude potom zabezpečovať 7 nm procesor Kirin 980, ktorému môže prísť na výpomoc až 8 GB operačnej RAM pamäte.

Zobraziť celú galériu (0)
Roland Quandt/Twitter

Vnútorné úložisko môže ponúknuť kapacitu 128 GB, pričom ho bude možné rozšíriť pomocou nových nanoSD kariet. Čerešničkou na torte bude tiež veľká 4 200 mAh batéria s rýchlym nabíjaním cez USB-C port a nový Android 9 a nadstavbou EMUI 9. Oficiálne by mala prísť táto prémiová novinka na svet už 26. marca v Paríži. Popri nej uvidíme aj nový Huawei P30 a P30 Lite, ktoré sa tiež dočkajú v porovnaní s minulou generáciou viacerých noviniek. Predobjednávky môže Huawei spustiť už 5. apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom