Pred premiérou nových smartfónov sa často stretávame s únikmi informácií, ktoré neraz ukážu aj ich finálny dizajn. Inak tomu nieje ani pri pripravovaných vlajkových lodiach od spoločnosti Huawei, ktoré majú byť predstavené až o pár týždňov. Dizajnovú stránku Huawei P30 a P30 Pro teraz odhalil výrobca ochranných obalov, ktorý ich prezentoval vo svojich nových krytoch.

Dizajnové koncepty a rendery bývajú neraz ďaleko od pravdy a skutočná podoba chystaných smartfónov sa od nich môže poriadne líšiť. Dôveryhodnejším zdrojom sú však reálne fotografie nepredstavených modelov „v divočine“, alebo fotografie od výrobcov príslušenstva.

Práve jeden z tých najznámejších sa teraz postaral o únik, ktorý nám predstavil dizajn očakávaného Huawei P30 a P30 Pro do detailov. Tieto nové vlajkové lode ukázali najviac detailov v priesvitnom púzdre, ktoré má potrebné výrezy pre všetky fotoaparáty, konektory a tlačidlá týchto modelov. Fotografie pritom už nájdeme aj na oficiálnych stránkach Spigen.

Spigen ukázal to, čo Huawei doteraz skrýval

S veľkou pravdepodobnosťou nám tak Huawei P30 Pro prinesie až štyri hlavné objektívy fotoaparátu, vedľa ktorých budú umiestnené snímače a LED dióda. Verzia modelu P30 sa dočká po vzore minuloročnej P20-ky Pro vertikálne umiestného trojitého fotoaparátu. Dodatočné snímače a prisvetľovacia dióda sa potom budú nachádzať pod posledným tretím objektívom. Pri pohľade na prednú stenu oboch smartfónov môžeme vidieť, že Huawei už aj v týchto prípadoch zanevrie na tlačidlo pod obrazovkou a ešte viac zmenší jej rámiky.

Jediným vystupujúcim prvkom bude výrez v tvare kvapky vody, ktorý zvrchu zasahuje do displeja. Zaujímavejšou časťou týchto fotografií je však snímač odtlačkov prstov, ktorý nie je viditeľný ani na prednej, ani na zadnej strane. Výrobca ho teda mohol umiestniť priamo do displeja ako v prípade minuloročného modelu Mate 20 Pro. V jeho šľapajách by sa P30 a P30 Pro mali vydať aj v prípade hardvérovej výbavy.

Nenechaj si ujsť
Huawei naštval aktualizáciou používateľov. Oberá Android o možnosť prispôsobovania

Očakáva sa tak využitie procesora Kirin 980 a veľkej operačnej RAM pamäte. Výnimkou by nemalo byť ani bezdrôtové nabíjanie. Tieto uniknuté fotky však odhaľujú aj jednu z najpodstatnejších informácií. Na displeji smartfónov je totiž zobrazený dátum 28. marec. Doterajšie informácie hovoria o tom, že Huawei plánuje svoje novinky predstaviť práve v tomto mesiaci a výrobca obalov tak mohol prezradiť aj konkrétny dátum a čas. Zatiaľ však nebolo nič potvrdené, a tak si predsa len budeme musieť počkať na oficiálne informácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom