Premiéra nových vlajkových lodí spoločnosti Huawei je takmer za rohom. Dlho sa špekulovalo o výbave týchto noviniek, ktoré však teraz odhalil samotný výrobca priamo na svojom webe, informuje The Verge. Vďaka tomuto „prešľapu“ prezradil Huawei o novom smartfóne P30 a P30 Pro takmer všetky kľúčové informácie a pridal ešte zopár nečakaných noviniek navyše. 

Hoci Huawei už zo svojej oficiálnej stránky tieto detaily stiahol, predošlú verziu webu môžeme nájsť aj v archíve Wayback Machine. Práve tam sa zvečnil tento únik informácií, ktoré spoločnosť zrejme „omylom“ zverejnila ešte pred debutom nových smartfónov. O oficiálnom webe pre Huawei P30 a P30 Pro informoval aj známy leakster Evan Blass na Twitteri. Čínsky gigant tak odhalil viac ako chcel a my teraz poznáme skoro všetky vlastnosti tohto pripravovaného smartfónu.

Unikátny fotoaparát posunie hranice mobilnej fotografie

Fotografie prezradili upravený dizajn. Zadná sklenená stena bude nadväzovať na minuloročný model P20 Pro. Opäť tak nebude chýbať trojitý fotoaparát, ktorý tentokrát prinesie významne vylepšenia. Huawei na webe potvrdil nový 40 MPx „SuperSpectrum“ snímač s podporou pre 10-násobný zoom v porobe periskopu, ktorý zmení svet mobilnej fotografie, informuje 9to5Google.

Nenechaj si ujsť
YouTuber natočil efektné video s ešte nepredstaveným smartfónom. Hovorí sa, že je to Huawei P30 Pro

Druhý objektív bude vybavený optikou pre zachytávanie fotografií s veľkým uhlom záberu a trojicu uzatvorí ToF senzor pre meranie hĺbky obrazu. Novinkou bude tiež „dual-view“ režim pre video, ktorý bude podľa portálu The Verge dostupný v aktualizácii po predstavení smartfónu. Vďaka tejto funkcii bude možné využiť ultraširoký a hlavný objektív pri natáčaní videa súčasne. S touto možnosťou budeme môcť natáčať rýchlo sa pohybujúce objekty aj na väčšie vzdialenosti.

Huawei síce neukázal ako také zábery vyzerajú, no zrejme tak spraví už počas oficiálnej premiéry novej P30-ky. K nej však bude podľa informácií zverejnených na webe pridávať aj inteligentné hodinky Huawei Watch GT Active Edition a Bluetooth reproduktor JBL Clip 2 zadarmo. Oficiálne fotografie tiež odhalili prednú stenu tejto novinky, ktorá dostane užší výrez v tvare kvapky a ešte tenšie rámiky displeja. Na viac ďalších informácií si však budeme musieť počkať do premiéry, ktorá sa bude konať už 26. marca v Paríži aj s priamou účasťou našej redakcie. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom