Parker Walbeck je známy YouTuber a videomaker, ktorý sa na svojom kanáli venuje primárne videotechnike a radám pre filmárov. Teraz natočil video s dosiaľ nepredstaveným smartfónom, kde ukazuje kvality jeho fotoaparátov. Všetky indície pritom naznačujú, že ide o Huawei P30 Pro.

Walbeck získal na YouTube vďaka svojmu obsahu už vyše 500 tisíc odberateľov. Venuje sa recenzovaniu videotechniky, softvéru pre editovanie videí a tiež ukazuje filmárom rôzne triky a rady. Najnovšie video na jeho kanáli je obzvlášť zaujímavé pre mobilný sektor. Ukazuje zábery z dosiaľ nepredstaveného smartfónu, o ktorom Parker podľa vlastných slov nemôže ešte veľa hovoriť a neprezradil ani jeho meno. Indície v zverejnenom videu však jasne naznačujú, že ide o Huawei P30 Pro.

Parker video natočil v mexickom Cancúne a na záberoch primárne prezentuje jednu dôležitú vlastnosť fotoaparátu. Ide o kombináciu optického a digitálneho zoomu, ktorý smartfónu umožňuje nahrávať ultra priblížené, ale naďalej detailné, ostré a farebné zábery. Súčasťou technológie fotoaparátov je aj špeciálny softvér, ktorý umožňuje zachovať vysokú kvalitu obrazu aj pri výraznom priblížení. Práve nový Huawei P30 Pro by mal prísť s možnosťou ultrazoomu s veľmi kvalitným výstupom.

Parker spomína, že fotoaparát prichádza s niekoľkými objektívmi a smartfón ponúka vysokú kvalitu záberov aj v zlých svetelných podmienkach. YouTuber pritom tvrdí, že v celkovej kvalite fotoaparátov ide o najlepší smartfón, aký kedy skúšal. V zbierke jeho videí pritom nájdeme recenzie aj špičkových telefónov iPhonu XS Max, Pixel 3 XL či Galaxy Note 9.

Predstavenie za dverami

Dané hodnotenie opäť naznačuje, že podľa všetkého pôjde o model P30 Pro. Huawei je známy svojím nočným režimom a systém mal v novom prémiovom smartfóne ešte vylepšiť. Poslednou indíciou sú slová YouTubera o tom, že smartfón, ktorým video natočil, bude predstavený už veľmi skoro. Je všeobecne známe, že Huawei P30 Pro sa ukáže už budúci týždeň 26. februára.

Samotné video Parkera Walbecka, je tak pravdepodobne súčasťou kampane druhého najväčšieho výrobcu smartfónov na svete, ktorá má upriamiť pozornosť používateľov na prichádzajúcu vlajkovú loď. Je nutné dodať, že zábery nahrané smartfónom vo zverejnenom videu prešli ešte softvérovou úpravou v podobe napríklad úpravy farieb a rýchlosti prehrávania jednotlivých snímok.

Ako ďalej uvádza YouTuber, pri nahrávaní niektorých scén použil gimbal pre stabilizáciu obrazu. Každopádne, video vzbudzuje oprávnený rešpekt v kvalite výstupu a či skutočne ide o P30 Pro, sa zrejme dozvieme po oficiálnom predstavení, na ktorom nebude chýbať ani naša redakcia a výstupy ti prinesieme priamo z Paríža!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom