Svetoznámy čínsky výrobca smartfónov, Huawei, plánuje predstaviť novú trojicu modelov už o niekoľko dní v Paríži. Doteraz sa do éteru dostávali stále novšie informácie ohľadom možnej výbavy a dizajnu. Poľský internetový obchod viac ako týždeň pred premiérou ukázal, ako bude vyzerať a čo prinesie nový model P20 Lite.

Väčšina svetových spoločností zo smartfónového priemyslu už svoje novinky ukázala na konferencii MWC 2018 v Barcelone, no Huawei sa rozhodol ešte pár týždňov počkať. Oficiálne odhalenie svojich nových kúskov teda presunul na 27. marec, no my už teraz poznáme detailnú výbavu modelu P20 Lite.

Dizajnové zmeny prinášajú známy výrez

Poľský e-shop Euro.com teda potvrdzuje dlhodobé špekulácie o výreze displeja, ktorý by nemal chýbať ani v ďalších, výkonnejších modeloch spoločnosti. Ako jeden z mála však prináša Huawei P20 Lite výrez aj do strednej triedy. V nej sa bude tiež vynímať svojou 5,8″ obrazovkou s rozlíšením 2280 x 1080 pixelov a pomerom strán 19:9. Túto zmenu výrobca pomenoval ako FullView 2.0.

„Ofina“ na vrchu panela bude v sebe niesť podobne ako u iných smartfónov mikrofón pre volania, selfie fotoaparát a potrebné snímače. Huawei si však dal záležať aj na kvalitnom spracovaní zadnej steny, ktorá bude pokrytá sklom so zahnutými bokmi. Leštený povrch navyše pritiahne pozornosť okolia svojim zrkadlovým odleskom.

Keďže pôjde o zástupcu strednej triedy, zákazníci nemôžu počítať s najvýkonnejším čipsetom, no Kirin 659 rozhodne splní svoju úlohu spoľahlivo. Pri výpočtoch s ním bude spolupracovať 4 GB operačná RAM pamäť a pre súbory bude zasa dostupné 64 GB interné úložisko. Túto pamäť však bude možné rozšíriť o ďalších 256 GB skrz microSD kartu.

Nenechaj si ujsť
Oficiálne rendery naplno odhalili Huawei P20. Nechýbajú 3 fotoaparáty a ikonický prvok iPhone X

Vyspelejší súrodenec P20-ky Lite sa bude pýšiť až trojicou objektívov fotoaparátu na zadnej stene. Tento kúsok na poľskom webe však odhalil svoj duálny fotoaparát, ktorý dostane do vienka dva snímače s rozlíšením 16 MPx a 2 MPx. S touto výbavou tak aj najlacnejší model z novej trojice ponúkne obľúbený „bokeh“ efekt, no Huawei má pripravené ďalšie prekvapenie. Je ním technológia Fusion Pixel, ktorá sa má postarať o lepšiu svetelnosť, čistejšie a detailnejšie zábery.

Predný výrez zasa dostáva 16 MPx fotoaparát a technológiu rozpoznávania tváre. Výrobca zachoval aj obľúbený snímač odtlačkov prstov na zadnej strane. Ďalším prvkom, s ktorým môžu používatelia u Huaweiu P20 Lite počítať je 3,5 mm audio jack, ale aj FM rádio, Bluetooth 4.2, či Dual SIM funkcionalita.

Nenechaj si ujsť
S týmito cenami zaútočia modely Huawei P20 na používateľov v Európe

Cena vyššej strednej triedy

Chýbať P20-ke v Lite verzii nebude ani nový Android 8.0 Oreo vylepšený nadstavbou EMUI 8.0. O napájanie celého hardvéru sa postará 3000 mAh batéria s rýchlym nabíjaním prostredníctvom microUSB portu. Huawei P20 Lite tak „nedopatrením“ o sebe už 13 dní pred predstavením prezradil všetky detaily. Novinka o rozmeroch 148.6 x 71.2 x 7.4 mm bude ťažká len 145 gramov, a tak každému používateľovi príjemne padne do ruky. Veľkým lákadlom má byť aj cenovka, ktorá sa v poľskom obchode zastavila na hodnote zhruba 380 €.

Aktualizácia (15.3.2018):

Huawei už skutočne spustil predobjednávky zariadenia ešte pred predstavením a Huawei P20 Lite sa začína objavovať aj v ponukách na slovenských e-shopoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom