Batéria v smartfónoch je citlivou a často preberanou témou. Výdrž na jedno nabitie tiež býva často aj silným dôvodom ku kúpe toho či iného zariadenia. Už dlho sme sa však zasekli na jednodňovej výdrži a namiesto vývoja lepších článkoch sa spoločnosti vydali cestou rýchlo-nabíjania.

Či je to lepšia možnosť alebo nie je otázkou na každého zákazníka a na jeho preferenciách. Pravdou však je, že rýchle nabíjanie je veľmi dobrým pomocníkom, nakoľko stačí len pár minút v sieti a tvoj smartfón bude mať opäť dostatok energie na ďalšie fungovanie. Hlavne v dnešnej uponáhľanej dobe ľudia často svoj mobil zabúdajú dať pod nabíjačku, a tak tu je hneď ďalší dôvod, prečo je rýchle nabíjanie lepším riešením.

Huawei posunul laťku na maximum

Pri dnešnom predstavení vlajkovej lode od spoločnosti Huawei, bola jednou z hlavných vlastnosti aj podpora rýchleho nabíjania, ktoré dosahuje maximálny výkon až 40 W, čo je v mobilnom svete nevídaná hodnota. Týmto prekonáva drvivú väčšinu smartfónov a aj niekoľkých notebookov. Pre predstavu, už za 30 minút sa dokáže batéria na Mate 20 Pro nabiť až na 70 % svojej kapacity. Rýchle je aj bezdrôtové nabíjanie, ktoré dosahuje výkon 15 W, čo je hodnota zväčša klasických sieťových nabíjačiek a nie to ešte bezdrôtových.

Týmto trafila spoločnosť Huawei priamo do čierneho a nepremeškala šancu podpichnúť konkurenta v podobe iPhone XS a XS Max. Vo videu vyššie (cca od 19 minúty) zavtipkovala v zmysle, že ich Mate 20 Pro dokáže oba tieto smartfón nabíjať bezdrôtovo. Je to na margo toho, že Apple k svojim zariadeniam pribaľuje len 5 W nabíjačku a za silnejšiu si musia zákazníci pribaliť. Ich najsilnejšia bezdrôtová nabíjačka má pritom tiež len 7,5 W.

Prečítaj si tiež
Huawei si zase pichol do Applu. Ľuďom čakajúcim v rade na nové iPhony zadarmo rozdával hodnotný gadget

Nie je to pritom prvýkrát, kedy si Huawei z Apple vystrelil. Naposledy to bolo pri začatí predaja nových iPhonov, kde ľuďom čakajúcich v rade ponúkala zadarmo power banky, aby mali pre svoje zariadenia dostatok energie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú