Huawei podpichuje svojho konkurenta Apple odkedy ohlásil príchod nových iPhonov pre rok 2018. Najnovší kúsok však pozdvihol na novú úroveň, keď ľudom čakajúcim v rade na nový iPhone rozdával power banky.

Celá akcia sa odohrala v Singapure, kde zákazníci amerického giganta Apple čakali v rade na svoje nové iPhone XS/ XS Max či XR. Znenazdajky sa pri radoch objavili ľudia oblečení v tričkách s logom Huawei a začali čakajúcim rozdávať zadarmo power banky. Najlepšou časťou celého divadielka bol odkaz na krabičke power banky, kde stálo: „Tu je powerbanka, budeš ju potrebovať. S láskou Huawei.“

Žiadne lacné braky

Niekto by si mohol pomyslieť, že čínsky gigant rozdal budúcim majiteľom nových iPhonov staré, repasované či lacné braky. Opak je však skutočnosťou a čakajúci v rade dostali do rúk power banky z jeho vlastnej dielne s názvom SuperCharge s kapacitou 10 000 mAh, ktorých cena sa pohybuje okolo 50 €.

Huawei si do Applu rád rypne

Huawei si zo svojho konkurenta z Cupertina uťahuje už od ohlásenia nových iPhonov pre rok 2018. Napríklad v deň predstavenia iPhonov, ktoré sa konalo 12.9.2018, zavesil na sociálne siete zaujímavé video. To nieslo posolstvo venované práve Apple: „Ďakujeme, že ste nás nechali byť skutočným hrdinom pre tento rok. Uvidíme sa v Londýne 16.10.18.“ Práve v tento deň totižto plánuje predstavenie noviniek Mate 20 a Mate 20 Pro. Zmysel pre humor tak Huaweiu rozhodne nechýba.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom