Čínsky gigant je jedným z popredných svetových lídrov v oblasti technológií, no jeho biznis a reputáciu po celom svete nedávno poškodili zákazy administratívy USA. Kvôli nim mala spoločnosť stratiť prístup aj k systému Android, ktorý chcela nahradiť vlastným riešením, informuje Gizmochina. Po týždňoch špekulácií a uniknutých informácií prichádza zvrat, ktorý spôsobili nové vyjadrenia poprednej zamestnankyne Huawei.

Milióny fanúšikov toho výrobcu dúfalo, že sa onedlho dočkajú v nových smartfónoch jeho vlastného operačného systému, pre ktorý si v mal v Európe dokonca zaregistrovať názov Harmony OS. Dlhé týždne sa hovorilo o tom, aké zmeny tento nový softvér prinesie a kde všade sa s ním budeme môcť v budúcnosti stretnúť. Zoznam zariadení, v ktorých nájde uplatnenie, však teraz Huawei okresal o podporu pre smartfóny.

Nové informácie fanúšikov Huawei nepotešia

Tieto zariadenia sú jedným z najpredávanejších artiklov spoločnosti, no tá sa aj po dlhom vývoji vlastného softvéru rozhodla držať Googlu a jeho Androidu. Informácie priniesol portál Xinhuanet, podľa ktorého to potvrdila členka predstavenstva a viceprezidentka, Catherine Chen, priamo v Bruseli.

Podľa jej vyjadrení nemal byť HongMeng OS pre smartfóny určený a ide iba o priemyselné riešenie, ktoré bolo vo vývoji ešte roky predtým ako sa uvažovalo o náhrade za Android. Spomínaný operačný systém však má obsahovať aj omnoho menej riadkov kódu.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Huawei ozrejmil, kedy by sa mohol odpútať od amerických technológií. Má na to jasný cieľ

Podľa Catherine Chen ide iba o tisíce riadkov, zatiaľ čo v operačnom systéme pre smartfóny nájdeme aj milióny riadkov kódu. Ďalším problémom, ktorý údajne zavrhuje HongMeng OS pre využitie v smartfónoch, je jeho nízka latencia.

Len nedávno sa však hovorilo, že nový softvér od Huawei má byť o 60 % rýchlejší ako Android a MacOS. Zdá sa však, že sa porovnania tohto systému s Androidom nikdy nedočkáme a spoločnosť ho v smartfónoch nakoniec predsa len nevyužije.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom