banner-oneplus2
Jeden z najväčších čínskych výrobcov smartfónov, Huawei, vlastné smartfón vybavuje vlastnými procesormi už dlhé roky. Najnovšie chystá predstaviť procesor, ktorý má vo výkone prekonať aj už známy Samsung Exynos 7420, ktorý nájdeme v Galaxy S6 či S6 Edge. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Po sklamaní v podobe „žeravého“ Qualcomm Snapdragon 810 procesora, sa väčšina výrobcov obracia na menej tradičné čipy. Spoločnosť Huawei je však dlhé roky verná vlastným čipom, ktoré im zatiaľ vychádzajú. Po úspešnom Huawei Kirin 935, ktorý môžeme nájsť napríklad v Huawei P8, výrobca chystá nový, ešte výkonnejší čipset. Jeho názov znie Huawei Kirin 950, ktorý by mal svojím výkonom prekonať Exynos 7420, ktorý je považovaný za zatiaľ najvýkonnejší SoC na trhu.

HUAWEI P8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

kirin-950-specs

Nadchádzajúci Kirin 950 sa objavil v Geekbench benchmarku, kde v single-core teste dosiahol skvelých 1909 bodov a v multi-core teste až 6096 bodov. Spomínaný Samsung Exynos 7420 v rovnakých testoch dosiahol 1486 a 4986 bodov. Benchmark tiež odhaľuje, že nový Kirin 950 bude vybavený štyrmi Cortex-A72 jadrami s taktom 2,4 GHz. Čip používa moderný 16Nm FinFET výrobný proces.

Samozrejme, Huawei zatiaľ nevydal žiadne oficiálne oznámenie k novému procesoru a tak musíme brať tieto informácie s miernou rezervou.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP