Nový operačný systém Googlu, Android 9.0 Pie, je aktuálne najočakávanejším systémom, ktorý chce do svojich modelov priniesť mnoho výrobcov. Medzi inými už túto novinku testuje so svojou nadstavbou aj druhý najväčší producent smartfónov na svete. Čínsky Huawei už spustil verejné beta testovanie svojej novej nadstavby v spojení s posledným Androidom 9.0 Pie aj v našich končinách.

Otvorenie beta testovania novej nadstavby EMUI 9, ktorá bude založená na Androide 9.0 Pie, oznámil Huawei ešte počas konferencie IFA 2018 v Berlíne. Začiatkom septembra potom začala spoločnosť spúšťať vo vybraných oblastiach verejné beta testy nového systému s vlastným grafickým prostredím. Do testovania sa mohli používatelia zapojiť prostredníctvom aplikácie Beta, kde si v zozname nových projektov mohli nájsť beta verziu EMUI 9 s Androidom 9.0 Pie.

Huawei testuje nový Android aj u nás

Neskôr spoločnosť spustila beta test aj na Slovensku a v susednom Česku, no do celého projektu sa mohlo zapojiť spolu len 60 účastníkov. Tí si mohli nový systém s nadstavbou nainštalovať a počas vybraného obdobia budú spoločnosti posielať spätnú väzbu, aby mohli byť odstránené všetky „bugy“ a nedostatky. Celý beta test u nás trvá od 11. septembra až do 6. októbra, kedy by mal Huawei testovanie uzavrieť.

Nenechaj si ujsť
Huawei po afére prisľúbil, že dodá najvyšší výkon do svojich smarfónov aj pre nás

Neskôr potom môže majiteľom vybraných modelov priniesť už oficiálnu verziu Androidu 9.0 s EMUI 9. Do projektu beta testu sa môžu zapojiť používatelia so smartfónom Huawei P20 Pro, Huawei P20, Huawei Mate 10 Pro, Huawei Mate 10, ale aj smartfóny dcérskej značky Honor. Medzi na patrí Honor 10, Honor 10 View a nový Honor Play. Práve tieto modely môžu potom očakávať novú aktualizáciu medzi prvými.

Zobraziť celú galériu (2)
Dávid Igaz / FonTech, Vľavo klasická P20-ka, vpravo model P20 Pro

S veľkou pravdepodobnosťou ju výrobca vypustí v priebehu októbra, prípadne neskôr začiatkom novembra. Chvíľu teda potrvá, kým sa nový update so všetkými novinkami dostane na vybrané smartfóny. Žiaľ, my sme sa už s našim modelom P20 Pro nestihli do testovania zapojiť. Pokiaľ si mal šťastie a využil si voľné miesto v projekte, pokojne nám daj vedieť o všetkých vylepšeniach, alebo nedostatkoch, ktoré testovaná beta verzia obsahuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú