Huawei sa postupom času stal pre giganta ako Apple veľkým konkurentom, ktorý ho dobieha v mnohých oblastiach. Najnovším plánom tejto čínskej spoločnosti je tromfnúť funkciu Face ID a predstaviť vlastné riešenie. Technológia rozpoznávania tváre v podaní Huawei je už vo vývoji a poprvýkrát ju výrobca zrejme implementuje do modelu P11.

Koniec roka 2017 sa blíži a my sme svedkami únikov informácií o pripravovaných smartfónov tých najväčších výrobcov. Spomedzi všetkých nesmie chýbať ani Huawei, ktorý si pre zákazníkov chystá novú P11-ku. Tá má podľa špekulácií nasledovať iPhone X a zrejme ju spoločnosť vybaví obdobným výrezom displeja. Práve tam by sa mohla ukrývať nová technológia rozpoznávania tváre, na ktorej Huawei intenzívne pracuje.

Huawei si trúfa prekonať Apple

Prvé informácie o „čínskom Face ID“ boli odhalené ešte na predstavení noviniek Honor 7X a Honor View 10, kde Huawei nechal zvedavcov bližšie sa pozrieť na jeho technológiu s názvom Point Cloud Depth Camera. Aj keď bol tento nový spôsob rozpoznávania tváre zabalený v prídavnom module pre Huawei Mate 10, existujú reálne šance, že ho výrobca zapracuje do modelu Huawei P11. Mattheew Leone z dcérskej spoločnosti Honor zachytil túto novú technológiu na video, ktoré odhaľuje celý proces odomykania tvárou.

Svojimi presvedčivými schopnosťami tak môže nová technológia Point Cloud Depth Camera iPhonu X poriadne zavariť. Princíp fungovania je však diametrálne odlišný od toho, akým rozpoznáva tvár používateľa Face ID. Huawei sa totiž rozhodol využiť infračervený snímač, ktorý pomocou tisícok bodov dokáže identifikovať krivky tváre. Výrez displeja v P11-ke by sa tak mohol stať ideálnym miestom pre umiestnenie tohto biometrického zabezpečenia tak, ako to spravili inžinieri v Apple.

Nenechaj si ujsť
Šéfovi marketingu Apple „smrdia“ alternatívy Face ID pre smartfóny s Androidom

Predstavenie Huawei P11 je však zatiaľ ešte v nedohľadne, a tak sa dovtedy môže vynoriť ešte nejeden konkurent, ktorý bude chcieť prekonať iPhone X a jeho Face ID.

Jedným z možných rivalov je tiež LG, ktoré už istú dobu experimentuje so špeciálnym snímačom pre skenovanie dúhovky oka a rozpoznávanie tváre zároveň. Táto novinka sa ale ešte neocitla v žiadnom modeli spoločnosti, no to sa môže zmeniť už v budúcom roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú